slitaz-ob-menu 5.1.6 - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Favorite Applications
fr: Applications favorites

en: File Manager
fr: Gestionnaire de fichiers

en: Terminal
fr: Emulateur de Terminal

en: Web Browser
fr: Navigateur Web

en: Text Editor
fr: Editeur de texte

en: Configure favorites
fr: Configuration des favoris

en: Desktop Effects
fr: Effets visuels

en: Desktop Preferences
fr: Préférences du bureau

en: Activate composite
fr: Activer le composite

en: Activate shadows
fr: Active les ombres

en: Activate shadows/fade
fr: Activer les ombres/fondus

en: Set opacity (actual)
fr: Régler l'opacité (actuel)

en: Set opacity (click)
fr: Régler l'opacité (clic)

en: Stop effects
fr: Stopper les effets

en: SliTaz Live
fr: SliTaz Live CD/USB

en: TazLiTo LiveCD Tool
fr: Tazlito LiveCD Tool

en: ObConf
fr: Configuration via OBconf

en: Autostart Script
fr: Script de démarrage

en: Openbox Menu
fr: Menu d'Openbox

en: Reconfigure
fr: Reconfigurer

en: Restart
fr: Redémarrer

en: Create a new file or folder
fr: Créer un nouveau fichier

en: Run application
fr: Exécuter une application

en: Open Folder
fr: Dossiers favoris

en: Logout
fr: Déconnexion
