tazdrop - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

en: SliTaz Drag N Drop tool
pt_BR: Ferramenta Arrastar & Soltar do SliTaz

en: Usage:
pt_BR: Utilização:

en: option
pt_BR: opção

en: file
pt_BR: arquivo

en: Options:
pt_BR: Opções:

en: Display this small help
pt_BR: Mostra esta utilização

en: Display the desktop Drag N Drop window
pt_BR: Mostra a janela de Arrastar e Largar do desktop

en: Display the desktop Drag N Drop image
pt_BR: Mostra a imagem de Arrastar e Largar do desktop

en: Display your dropped text notes
pt_BR: Mostra suas notas de texto

en: Dropped Notes
pt_BR: Notas deixadas

en: Edit or clean-up your dropped text notes
pt_BR: Edita ou limpa suas notas de texto
