TazBox - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Usage:
sv: Användning:

en: Commands:
sv: Kommandon:

en: Display this short help usage
sv: Visa denna korta hjälp användningen

en: Execute a command as super-user
sv: Utför ett kommando som super-användare (root)

en: Desktop logout box with actions
sv: Skrivbords utloggnings box med alternativ.

en: Pipe a command output into a GTK window
sv: Led ett kommando ut till ett GTK fönster

en: Pipe wget output into a GTK window
sv: Led wget svar till ett GTK fönster

en: Configure system language (root)
sv: Konfigurera system språket (root)

en: Configure system keymap (root)
sv: Konfigurera systemets tangetbords layout (root)

en: Configure system timezone (root)
sv: Konfigurera systemets tidszon (root)

en: System initial setup (locale, keymap & timezone)
sv: Systemets första inställning (språk, tangentbords layout & tidszon

en: Create a new file or folder on the desktop
sv: Skapa en ny fil eller mapp på skrivbordet

en: Display icons of all installed applications
sv: Visa ikoner av alla installerade applicationer

en: Notify user with a desktop centered box
sv: Meddela användare med en centrerad meddelande box

en: SliTaz admin password
sv: SliTaz administratör lösenord

en: Please enter root password (default root) to execute:
sv: Var god skriv in root lösenordet (standard: root) för att utföra:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Autosave password
sv: Autospara lösenord

en: Error
sv: Fel

en: Error: wrong password!
sv: Fel: felaktigt lösenord!

en: SliTaz Logout
sv: SliTaz utloggning

en: Close X session
sv: Stäng X sessionen

en: Reboot system
sv: Starta om systemet

en: Shutdown system
sv: Stäng av systemet

en: SliTaz Initial Setup
sv: SliTaz Första Inställning

en: Keymap
sv: Tangentbords layout

en: Language configuration
sv: Språk konfiguration

en: Name
sv: Namn

en: Description
sv: Beskrivning

en: Keyboard configuration
sv: Tangentbords inställning

en: Type
sv: Typ

en: TimeZone Configuration
sv: TidsZon Inställning

en: New file
sv: Ny fil

en: Create a new file or folder on your desktop
sv: Skapa en ny fil eller mapp på ditt skrivbord

en: File name
sv: Fil namn

en: SHell script
sv: SHell skript

en: Folder
sv: Mapp

en: File
sv: Fil

en: All Applications
sv: Alla Applikationer
