TazBox - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Usage:
el: Χρήση:

en: command
el: εντολή

en: Commands:
el: Εντολές:

en: Display this short help usage
el: Εμφάνιση αυτής της σύντομης βοήθειας χρήσης

en: Execute a command as super-user
el: Εκτέλεση μιας εντολής σαν υπερ-χρήστης

en: Desktop logout box with actions
el: Παράθυρο διαλόγου για αποσύνδεση, στην επιφάνεια εργασίας, με ενέργειες

en: Pipe a command output into a GTK window
el: Σωλήνωση (pipe) της εξόδου μίας εντολής σε ένα παράθυρο GTK

en: Pipe wget output into a GTK window
el: Σωλήνωση (pipe) της εξόδου wget σε ένα παράθυρο GTK

en: Configure system language (root)
el: Ρύθμιση της γλώσσας συστήματος (root)

en: Configure system keymap (root)
el: Ρύθμιση συμβόλων πληκτρολογίου (keymap) του συστήματος (root)

en: Configure system timezone (root)
el: Ρύθμιση ζώνης ώρας (timezone) του συστήματος (root)

en: System initial setup (locale, keymap & timezone)
el: Αρχική ρύθμιση (setup) συστήματος (locale, keymap, ζώνη ώρας)

en: Create a new file or folder on the desktop
el: Δημιουργία νέου αρχείου ή καταλόγου, πάνω στην επιφάνεια εργασίας

en: Display icons of all installed applications
el: Εμφάνιση εικονιδίων όλων των εγκατεστημένων εφαρμογών

en: Notify user with a desktop centered box
el: Προειδοποίηση χρήστη με παράθυρο μηνύματος εστιασμένο στην επιφάνεια εργασίας

en: SliTaz admin password
el: Κωδικός πρόσβασης του διαχειριστή του SliTaz

en: Please enter root password (default root) to execute:
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό root (προεπιλεγμένου root) για να εκτελέσετε:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Autosave password
el: Αυτόματη αποθήκευση κωδικού πρόσβασης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error: wrong password!
el: Σφάλμα: λάθος κωδικός πρόσβασης!

en: CANCEL
el: ΜΑΤΑΊΩΣΗ

en: SliTaz Logout
el: Αποσύνδεση από το SliTaz

en: SliTaz Logout - Please choose an action:
el: Παρακαλώ, επιλέξτε μια ενέργεια:

en: Close X session
el: Κλείσιμο συνεδρίας του X

en: Reboot system
el: Επανεκκίνηση συστήματος

en: Shutdown system
el: Κλείσιμο συστήματος

en: SliTaz Initial Setup
el: Αρχικές ρυθμίσεις του SliTaz

en: Here you can set your preferences \n for <b>locale, keymap and timezone</b>.
el: Εδώ, μπορείτε να ορίσετε τις προτιμήσεις σας \n για το <b>locale, το keymap και τη ζώνη ώρας</b>.

en: Keymap
el: Αναπαράσταση συμβόλων πληκτρολογίου (keymap)

en: Language configuration
el: Ρύθμιση γλώσσας

en: Name
el: Όνομα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Keyboard configuration
el: Ρύθμιση πληκτρολογίου

en: Type
el: Τύπος

en: TimeZone Configuration
el: Ρύθμιση ζώνης ώρας

en: New file
el: Νέο αρχείο

en: Create a new file or folder on your desktop
el: Δημιουργία νέου αρχείου ή καταλόγου, πάνω στην επιφάνεια εργασίας σας

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: SHell script
el: Σενάριο κελύφους (SHell script)

en: Folder
el: Κατάλογος

en: File
el: Αρχείο

en: All Applications
el: Όλες οι εφαρμογές
