SliTaz Base - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Done
sv: Klar

en: Failed
sv: Fel

en: You must be root to execute:
sv: Du måste vara root-användare för att utföra:

en: y
sv: j

en: Y
sv: J

en: Mirror is unreachable
sv: Spegeln går inte att nå

en: Mirror is up-to-date
sv: Spegeln är up-to-date

en: Missing receipt: $receipt
sv: Recept saknas: $receipt

en: $file is not a tazpkg. Exiting
sv: $file är inte en taxpkg. Avslutar.

en: Welcome to the SliTaz web server CGI Shell environment. Let the power of SHell script meet the web! Here you can check HTTP info and try some requests.
sv: Välkommen till Slitaz web server CGI Shell environment. Låt kraften av SHell skript möta webben! Här kan du kolla HTTP info och pröva några kommandon.

en: Including /usr/lib/slitaz/httphelper.sh in your scripts lets you use PHP-like syntax such as: $(GET var)
sv: Att inkludera /usr/lib/slitaz/httphelper.sh i dina skript tillåter dig att se PHP-aktiga syntax så som: $(GET var)

en: HTTP Info
sv: HTTP info

en: HTTP Helper
sv: HTTP hjälpare

en: Index of $QUERY_STRING
sv: Början av $QUERY_STRING

en: Missing Retawq web browser...
sv: Saknar webbläsaren Retawq...

en: Please run: su -c 'tazpkg get-install retawq'
sv: Var god kör: su -c 'tazpkg get-install retawq'

en: <b>Usage:</b> man [section] command
sv: <b>Användning:</b> man [sektion] kommando

en: in section $SECTION
sv: i sektion $SECTION

en: No manual entry for $TOPIC$MSG
sv: Inget manualinlägg för $TOPIC$MSG
