slitaz-ob-menu 5.1.6 - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Favorite Applications
it: Applicazioni preferite

en: File Manager
it: Gestore file

en: Terminal
it: Terminale

en: Web Browser
it: Navigatore Web

en: Text Editor
it: Elaboratore di testi

en: Configure favorites
it: Configura i preferiti

en: Configure/install favorites (tazx)
it: Configura/installa i preferiti (tazx)

en: Desktop Effects
it: Effetti della scrivania

en: Desktop Preferences
it: Impostazioni della scrivania

en: Activate composite
it: Attiva gestore composito delle finestre

en: Activate shadows
it: Attiva ombreggiature

en: Activate shadows/fade
it: Attiva ombreggiature/dissolvenza

en: Set opacity (actual)
it: Imposta opacità (attuale)

en: Set opacity (click)
it: Imposta opacità (clic)

en: Stop effects
it: Ferma gli effetti

en: TazLiTo LiveCD Tool
it: Strumento TazLiTo per LiveCD

en: TazUSB LiveUSB Tool
it: trumento TazUSB per LiveUSB

en: Autostart Script
it: Avvio automatico dello script

en: Openbox Menu
it: Menu di Openbox

en: Reconfigure
it: Riconfigura

en: Restart
it: Riavvia

en: Create a new file or folder
it: Crea un nuovo file o cartella

en: Run application
it: Esegui applicazione

en: Open Folder
it: Apri cartella

en: Logout
it: Disconnessione
