Tazpkg Web - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Package
fr: Paquet

en: Receipt
fr: Recette

en: Depends
fr: Dépendances

en: Build depends
fr: Fabrication

en: File
fr: Fichier

en: File list
fr: Liste des fichiers

en: common files
fr: Fichiers communs

en: cooking
fr: cuisson

en: tiny
fr: petit

en: undigest
fr: indigeste

en: Search
fr: Recherche

en: 	glibc-base and gcc-lib-base are implicit dependencies,
    	<b>every</b> package is supposed to depend on them.
fr: 	glibc-base et gcc-lib-base sont des dépendances implicite,
    	pour chaque paquet supposé dépendre d'eux.

en: No package $SEARCH
fr: Paquet $SEARCH introuvable

en: Search for packages
fr: Recherche de paquets

en: Depends loops
fr: Dépendances sans fin

en: Dependency tree for: $SEARCH
fr: Arbre des dépendances de $SEARCH

en: Dependency tree for: $SEARCH (SUGGESTED)
fr: Arbre des dépendances de $SEARCH (SUGGESTED)

en: Reverse dependency tree for: $SEARCH
fr: Arbre inversé des dépendances de $SEARCH

en: Build depends loops
fr: Fabrication sans fin

en: $SEARCH needs these packages to be built
fr: $SEARCH a besion de ces paquets pour être fabriqué

en: Packages who need $SEARCH to be built
fr: Paquets ayant besion de $SEARCH pour être fabriqués

en: These packages may overload files of $SEARCH
fr: Paquets pouvant écraser des fichiers de $SEARCH

en: Result for: $SEARCH
fr: Recherche de : $SEARCH

en: $filenb file | $filenb files
fr[0]: $filenb fichier
fr[1]: $filenb fichiers

en: description
fr: Description

en: Result for: $SEARCH (package providing $vpkg)
fr: Recherche pour : $SEARCH (package providing $vpkg)

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
fr: SliTaz Paquets - Recherche $SEARCH

en: Community
fr: Communauté

en: Shop
fr: Magasin

en: SliTaz Packages
fr: SliTaz Paquets
