Tazpkg Web - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Package
ru: пакет

en: Description
ru: описание

en: Tags
ru: теги

en: Receipt
ru: рецепт

en: Depends
ru: зависимости

en: Build depends
ru: зависимости сборки

en: File
ru: файл

en: File list
ru: список файлов

en: common files
ru: общие файлы

en: cooking
ru: Cooking

en: tiny
ru: Tiny

en: undigest
ru: неофициальный

en: Search
ru: Искать

en: 	glibc-base and gcc-lib-base are implicit dependencies,
    	<b>every</b> package is supposed to depend on them.
ru: 	glibc-base и gcc-lib-base являются неявными зависимостями
    	<b>любого</b> пакета.

en: No package $SEARCH
ru: Пакет $SEARCH отсутствует

en: Search for packages
ru: Поиск по пакетам

en: Depends loops
ru: Циклические зависимости

en: Dependency tree for: $SEARCH
ru: Дерево зависимостей для $SEARCH

en: Dependency tree for: $SEARCH (SUGGESTED)
ru: Дерево необязательных зависимостей для $SEARCH

en: Reverse dependency tree for: $SEARCH
ru: Обратное дерево зависимостей для $SEARCH

en: Build depends loops
ru: Циклические зависимости сборки

en: $SEARCH needs these packages to be built
ru: Следующие пакеты нужны, чтобы собрать $SEARCH

en: Packages who need $SEARCH to be built
ru: $SEARCH нужен, чтобы собрать следующие пакеты

en: These packages may overload files of $SEARCH
ru: Следующие пакеты могут заменить файлы $SEARCH

en: Result for: $SEARCH
ru: Результаты поиска $SEARCH

en: $filenb file | $filenb files
ru[0]: $filenb файл
ru[1]: $filenb файла
ru[2]: $filenb файлов

en: Description of package: $SEARCH
ru: Описание пакета $SEARCH

en: description
ru: описание

en: Result for: $SEARCH (package providing $vpkg)
ru: Результаты поиска $SEARCH (пакеты, предлагающие $vpkg)

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
ru: Пакеты SliTaz — поиск $SEARCH

en: Home
ru: Сайт

en: Community
ru: Сообщество

en: Doc
ru: Документация

en: Forum
ru: Форум

en: Pro
ru: PRO

en: Shop
ru: Магазин

en: Bugs
ru: Баг-трекер

en: SliTaz Packages
ru: Пакеты SliTaz

en: $PKGS package | $PKGS packages
ru[0]: $PKGS пакет
ru[1]: $PKGS пакета
ru[2]: $PKGS пакетов

en: and $FILES file in $SLITAZ_VERSION database | and $FILES files in $SLITAZ_VERSION database
ru[0]: и $FILES файл в базе данных $SLITAZ_VERSION
ru[1]: и $FILES файла в базе данных $SLITAZ_VERSION
ru[2]: и $FILES файлов в базе данных $SLITAZ_VERSION
