TazPkg Web - en to es_AR translation catalogue (59 entries)

en: Package name
es_AR: Paquete

en: Description
es_AR: Descripción

en: Tag
es_AR: Etiquetas

en: Bugs
es_AR: Errores

en: Receipt
es_AR: Recibo

en: Dependencies
es_AR: Dependencias

en: Build dependencies
es_AR: Construir dependencias

en: File
es_AR: Archivo

en: File list
es_AR: Lista de archivos

en: Common files
es_AR: archivos comunes

en: cooking
es_AR: cocina

en: tiny
es_AR: pequeño

en: undigest
es_AR: en crudo

en: Search
es_AR: Buscar

en: "glibc-base" and "gcc-lib-base" are implicit dependencies, <b>every</b> package is supposed to depend on them.
es_AR: 	glibc-base y gcc-lib-base son dependencias implícitas,
    	<b>todos</b> los paquetes se supone que dependen de ellos.

en: Package "%s" was not found
es_AR: Ningún paquete %s

en: base-system
es_AR: sistema base

en: utilities
es_AR: utilidades

en: network
es_AR: red

en: graphics
es_AR: gráficos

en: development
es_AR: desarrollo

en: system-tools
es_AR: herramientas del sistema

en: security
es_AR: seguridad

en: games
es_AR: juegos

en: misc
es_AR: misceláneos

en: non-free
es_AR: no libre

en: %s category | %s categories
es_AR[0]: %s categoría
es_AR[1]: %s categorías

en: Search for packages
es_AR: Buscar por paquetes

en: Loop dependence
es_AR: Dependencias bucles

en: Dependency tree for package "%s"
es_AR: Arbol de dependencias para: %s

en: Dependency tree for package "%s" (SUGGESTED)
es_AR: Arbol de dependencias para: %s (SUGERIDAS)

en: Reverse dependency tree for package "%s"
es_AR: Arbol de dependencias inversas para: %s

en: Loop dependence of build
es_AR: Construye dependencias bucles

en: Package "%s" requires next packages to be built
es_AR: %s necesita estos paquetes para ser construido

en: Next packages requires package "%s" to be built
es_AR: Paquetes que necesita %s para ser construido

en: Next packages may overwrite files of package "%s"
es_AR: Estos paquetes pueden sobrecargar los archivos de %s

en: Result for: $SEARCH
es_AR: Resultado para: $SEARCH

en: File names matching the "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: List of files in the package "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: Descriptions matching the "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: The list of packages of architecture "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: The list of packages that <%s> maintains
es_AR: Resultado para: %s

en: Packages with "%s" license
es_AR: Resultado para: %s

en: Packages of category "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: The list of packages tagged "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: Receipt for package "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: Package names matching the "%s"
es_AR: Resultado para: %s

en: %s file | %s files
es_AR[0]: %s archivo
es_AR[1]: %s archivos

en: Description of the package "%s"
es_AR: Descripción del paquete: %s

en: description
es_AR: descripción

en: Packages providing the package "%s"
es_AR: Resultado para: paquete provisto por %s

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
es_AR: Paquetes de SliTaz - Buscar $SEARCH

en: Home
es_AR: Principal

en: Community
es_AR: Comunidad

en: Doc
es_AR: Documentación

en: Forum
es_AR: Foro

en: Pro
es_AR: Profesional

en: Shop
es_AR: Compras

en: SliTaz Packages
es_AR: Paquetes de SliTaz
