TazPkg Web - en to fa_IR translation catalogue (52 entries)

en: Package name
fa_IR: پکیج

en: Description
fa_IR: توضیحات

en: Tag
fa_IR: برچسب ها

en: Architecture
fa_IR: اصلی

en: Bugs
fa_IR: باگ ها

en: Receipt
fa_IR: دریافتی

en: Dependencies
fa_IR: وابسته ها

en: Build dependencies
fa_IR: ساخت وابسته ها

en: File
fa_IR: فایل

en: File list
fa_IR: لیست فایل

en: Common files
fa_IR: فایل های عمومی

en: Category
fa_IR: دسته بندی

en: Maintainer
fa_IR: حامی

en: License
fa_IR: مجوز

en: cooking
fa_IR: آشپزی

en: tiny
fa_IR: کوچک

en: Search
fa_IR: جستجو

en: "glibc-base" and "gcc-lib-base" are implicit dependencies, <b>every</b> package is supposed to depend on them.
fa_IR: وابسته های الزامی هستند gcc-lib-base و 	glibc-base
    	<b>همه ی</b> پکیج ها آن دو را نیاز دارند.

en: Package "%s" was not found
fa_IR: موجود نیست %s پکیج

en: Search for packages
fa_IR: جستجوی پکیج ها

en: Loop dependence
fa_IR: حلقه های پکیج های وابسته

en: Dependency tree for package "%s"
fa_IR: %s :درختواره وابسته های

en: Dependency tree for package "%s" (SUGGESTED)
fa_IR: (پیشنهاد شده) %s :درختواره وابسته های

en: Reverse dependency tree for package "%s"
fa_IR: %s :برگرداندن درختواره وابسته های

en: Loop dependence of build
fa_IR: حلقه های وابسته های ساخت

en: Package "%s" requires next packages to be built
fa_IR: برای ساخته شدن به این پکیج ها نیازمند است %s

en: Next packages requires package "%s" to be built
fa_IR: .برای ساخته شدن نیازمندند %s پکیج هایی که به

en: Next packages may overwrite files of package "%s"
fa_IR: .لود کنند %s این پکیج ها ممکن است فایل های زیادی را از

en: Result for: $SEARCH
fa_IR: $SEARCH :نتایج برای

en: File names matching the "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: List of files in the package "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: Descriptions matching the "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: The list of packages of architecture "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: The list of packages that <%s> maintains
fa_IR: %s :نتایج برای

en: Packages with "%s" license
fa_IR: %s :نتایج برای

en: Packages of category "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: The list of packages tagged "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: Receipt for package "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: Package names matching the "%s"
fa_IR: %s :نتایج برای

en: %s file | %s files
fa_IR[0]: %s فایل

en: Description of the package "%s"
fa_IR: %s :شرح پکیج

en: Known bugs in the packages
fa_IR: نتایج برای باگ های شناخته شده

en: description
fa_IR: شرح

en: Packages providing the package "%s"
fa_IR: package providing %s :نتایج جستجوی

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
fa_IR: $SEARCH - جستجوی SliTaz پکیج های

en: Home
fa_IR: خانه

en: Community
fa_IR: انجمن

en: Doc
fa_IR: سند

en: Forum
fa_IR: انجمن گفتمان

en: Pro
fa_IR: حرفه ای

en: Shop
fa_IR: خرید

en: SliTaz Packages
fa_IR: SliTaz پکیج
