Tazpkg Web - en to pt_BR translation catalogue (34 entries)

en: Package
pt_BR: Pacote

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Arch
pt_BR: Arquitetura

en: Depends
pt_BR: Dependências

en: Build depends
pt_BR: Dependências de compilação

en: File
pt_BR: Arquivo

en: File list
pt_BR: Lista de arquivos

en: common files
pt_BR: Arquivos comuns

en: Category
pt_BR: Categoria

en: Maintainer
pt_BR: Mantenedor

en: License
pt_BR: Licença

en: Search
pt_BR: Buscar

en: 	glibc-base and gcc-lib-base are implicit dependencies,
    	<b>every</b> package is supposed to depend on them.
pt_BR: 	glibc-base e gcc-lib-base são dependências implícitas,
    	<b>todo</b> pacote em princípio depende delas.

en: No package $SEARCH
pt_BR: Sem resultado: $SEARCH

en: Search for packages
pt_BR: Busca pelos pacotes

en: Depends loops
pt_BR: Loops de dependência

en: Dependency tree for: $SEARCH
pt_BR: Árvore de dependências para: $SEARCH

en: Dependency tree for: $SEARCH (SUGGESTED)
pt_BR: Árvore de dependências para: $SEARCH (SUGGESTED)

en: Reverse dependency tree for: $SEARCH
pt_BR: Árvore reversa de dependências para: $SEARCH

en: Build depends loops
pt_BR: Loop de dependências de compilação

en: $SEARCH needs these packages to be built
pt_BR: $SEARCH depende que estes pacotes sejam compilados

en: Packages who need $SEARCH to be built
pt_BR: Pacotes que necessitam de $SEARCH para serem compilados

en: These packages may overload files of $SEARCH
pt_BR: Estes pacotes talvez sobrecarreguem os arquivos de $SEARCH

en: Result for: $SEARCH
pt_BR: Resultado para : $SEARCH

en: $filenb file | $filenb files
pt_BR[0]: $filenb arquivo
pt_BR[1]: $filenb arquivos

en: Description of package: $SEARCH
pt_BR: Descrição do pacote: $SEARCH

en: Result for known bugs
pt_BR: Resultado para bugs conhecidos

en: description
pt_BR: descrição

en: Result for: $SEARCH (package providing $vpkg)
pt_BR: Resultado para : $SEARCH (pacote fornece $vpkg)

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
pt_BR: Pacotes do SliTaz - Busca por $SEARCH

en: Home
pt_BR: Início

en: Community
pt_BR: Comunidade

en: Forum
pt_BR: Fórum

en: SliTaz Packages
pt_BR: Pacotes do SliTaz
