Tazpkg Web - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Download
uk: Завантажити

en: Receipt
uk: Рецепт

en: Package name
uk: Назва пакету

en: Description
uk: Опис

en: Tag
uk: Ярлик

en: Architecture
uk: Архітектура

en: Bugs
uk: Баг-трекер

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Build dependencies
uk: Залежності збірки

en: File
uk: Файл

en: File list
uk: Перелік файлів

en: Common files
uk: Спільні файли

en: Category
uk: Категорія

en: Maintainer
uk: Супроводжуючий

en: License
uk: Ліцензія

en: SliTaz version
uk: Версія SliTaz

en: cooking
uk: Cooking

en: tiny
uk: Tiny

en: undigest
uk: Неофіційний

en: backports
uk: Backports

en: Search
uk: Шукати

en: %s package | %s packages
uk[0]: %s пакет
uk[1]: %s пакети
uk[2]: %s пакетів

en:  and %s file in %s database |  and %s files in %s database
uk[0]:  та %s файл у базі даних %s
uk[1]:  та %s файли в базі даних %s
uk[2]:  та %s файлів у базі даних %s

en: Page generated in %s second. | Page generated in %s seconds.
uk[0]: Сторінка згенерована за %s секунду.
uk[1]: Сторінка згенерована за %s секунди.
uk[2]: Сторінка згенерована за %s секунд.

en: Nothing found
uk: Нічого не знайдено

en: "glibc-base" and "gcc-lib-base" are implicit dependencies, <b>every</b> package is supposed to depend on them.
uk: «glibc-base» і «gcc-lib-base» є неявними залежностями <b>будь-якого</b> пакета.

en: Please specify name of the package.
uk: Будь ласка, вкажіть назву пакета.

en: Package "%s" was not found
uk: Пакет «%s» не знайдений

en: %s architecture | %s architectures
uk[0]: %s архітектура
uk[1]: %s архітектури
uk[2]: %s архітектур

en: %s maintainer | %s maintainers
uk[0]: %s супроводжуючий
uk[1]: %s супроводжуючих
uk[2]: %s супроводжуючих

en: %s license | %s licenses
uk[0]: %s ліцензія
uk[1]: %s ліцензії
uk[2]: %s ліцензій

en: %s category | %s categories
uk[0]: %s категорія
uk[1]: %s категорії
uk[2]: %s категорій

en: %s tag | %s tags
uk[0]: %s ярлик
uk[1]: %s ярлики
uk[2]: %s ярликів

en: base-system
uk: базова система

en: x-window
uk: X-window

en: utilities
uk: утиліти

en: network
uk: мережа

en: graphics
uk: графіка

en: multimedia
uk: мультимедіа

en: office
uk: офіс

en: development
uk: розробка

en: system-tools
uk: системні інструменти

en: security
uk: безпека

en: games
uk: ігри

en: misc
uk: різне

en: meta
uk: мета

en: non-free
uk: невільні

en: Name
uk: Назва

en: Version
uk: Версія

en: Website
uk: Сайт

en: Tags
uk: Ярлики

en: Sizes
uk: Розміри

en: Depends on
uk: Залежить від

en: Provides
uk: Замінює

en: Suggested
uk: Пропонує

en: Show cooking log
uk: Показати журнал Cooking

en: N/A
uk: недоступно

en: Download package
uk: Завантажити пакет

en: Show receipt
uk: Показати рецепт

en: Show files list
uk: Показати перелік файлів

en: Install package
uk: Встановити пакет

en: Remove package
uk: Видалити пакет

en: Configuration files
uk: Конфігураційні файли

en: Loop dependency
uk: Петлі залежностей

en: Dependency tree for package "%s"
uk: Дерево залежностей пакета «%s»

en: Dependency tree for packages suggested by package "%s"
uk: Дерево необов'язкових залежностей пакета «%s»

en: Reverse dependency tree for package "%s"
uk: Зворотне дерево залежностей пакета «%s»

en: Loop dependency of build
uk: Петлі залежностей збірки

en: Package "%s" requires next packages to be built
uk: Наступні пакети потрібні, щоб зібрати «%s»

en: Next packages require package "%s" to be built
uk: Наступним пакетам потрібен пакет «%s» для збірки

en: Next packages may overwrite files of package "%s"
uk: Наступні пакети можуть замінити файли пакету «%s»

en: File names matching "%s"
uk: Назви файлів, відповідні «%s»

en: List of files in the package "%s"
uk: Список файлів пакету «%s»

en: %s file | %s files
uk[0]: %s файл
uk[1]: %s файли
uk[2]: %s файлів

en: Descriptions matching "%s"
uk: Описи, відповідні «%s»

en: Known bugs in the packages
uk: Відомі помилки в пакетах

en: The list of packages of architecture "%s"
uk: Список пакетів архітектури «%s»

en: The list of packages that <%s> maintains
uk: Список пакетів, які супроводжує <%s>

en: Packages with "%s" license
uk: Пакети з ліцензією «%s»

en: Packages of category "%s"
uk: Пакети категорії «%s»

en: The list of packages tagged "%s"
uk: Список пакетів з ярликом «%s»

en: Receipt for package "%s"
uk: Рецепт пакету «%s»

en: Package names matching "%s"
uk: Назви пакетів, відповідні «%s»

en: Packages providing the package "%s"
uk: Пакети, що замінюють пакет «%s»

en: SliTaz Packages - Search $SEARCH
uk: Пакети SliTaz — пошук $SEARCH

en: SliTaz Packages
uk: Пакети SliTaz

en: Home
uk: Сайт

en: Community
uk: Спільнота

en: Doc
uk: Документація

en: Forum
uk: Форум

en: Pro
uk: PRO

en: Shop
uk: Магазин
