Ssfs Client 1.0 - en to el translation catalogue (67 entries)

en: You must be root to run:
el: Πρέπει να είστε ο root για να τρέξετε:

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Commands:
el: Εντολές:

en: Display this short help usage.
el: Εμφάνιση αυτή τη σύντομη βοήθεια χρήσης.

en: List user accounts and stats.
el: Εμφάνιση σε λίστα των λογαριασμών χρήστη και των στατιστικών.

en: Add a user to the system with $HOME in chroot.
el: Προσθήκη ενός χρήστη στο σύστημα με $HOME στο chroot.

en: Delete a user and remove $HOME files.
el: Διαγραφή ενός χρήστη και απομάκρυνση των αρχείων $HOME

en: Create a vdisk with chroot for files storage.
el: Δημιουργία ενός vdisk με το chroot, για αποθήκευση αρχείων.

en: Clean the vdisk but skip home and root.
el: Καθαρισμός του vdisk, αλλά παράκαμψη του φακέλλου χρήστη (home) και του καταλόγου συστήματος (root)

en: Check the vdisk filesystem with e2fsck.
el: Διεξαγωγή ελέγχου του συστήματος αρχείων vdisk με το e2fsk.

en: Update a vdisk filesystem.
el: Ενημέρωση ενός συστήματος αρχείων vdisk.

en: Mount a ssfs virtual disk.
el: Προσάρτηση ενός εικονικού δίσκου ssfs.

en: Unmount the vdisk and free loop device.
el: Αποπροσάρτηση του vdsik και απελευθέρωση συσκευής loop.

en: Write a public note for users.
el: Γράψτε μια δημόσια σημείωση για τους χρήστες.

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Login name to add or del a user.
el: Όνομα σύνδεσης για προσθήκη ή διαγραφή ενός χρήστη.

en: User id for adduser command.
el: Κωδικός ταυτοποίησης iD χρήστη για την εντολή adduser.

en: User password for adduser.
el: Κωδικός χρήστη για προσθήκη ενός χρήστη (adduser).

en: The path to the Ssfs vdisk chroot.
el: Η διαδρομή για το Ssfs vdisk chroot.

en: Set the Ssfs vdisk path and name.
el: Καθορίστε τη διαδρομή και το όνομα του Ssfs vdisk.

en: Set the ext3 vdisk size in Gb.
el: Καθορίστε το μέγεθος του ext3 vdisk σε Gb.

en: User login :
el: Σύνδεση χρήστη:

en: User quota :
el: Χώρος που έχει αποδοθεί στον χρήστη (quota):

en: Home usage :
el: Χρήση του φακέλλου χρήστη (home):

en: Creating Ssfs user configuration file...
el: Δημιουργούνται αρχεία ρυθμίσεων χρήστη του Ssfs...

en: Unmounting Ssfs vdisk:
el: Γίνεται αποπροσάρτηση του Ssfs vdisk:

en: Detaching loop device:
el: Απόσπαση της συσκευής loop:

en: Ssfs vdisk is not mounted:
el: Ο Ssfs vdisk δεν προσαρτήθηκε:

en: Mounting virtual disk:
el: Γίνεται προσάρτηση εικονικού δίσκου:

en: Ssfs vdisk is already mounted:
el: Ο Ssfs vdisk είναι ήδη προσαρτημένο:

en: Checking:
el: Γίνεται έλεγχος:

en: WARNING: No config file
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν υπάρχουν αρχεία ρυθμίσεων

en: Users:
el: Χρήστες:

en: Missing user login name.
el: Λείπει το όνομα σύνδεσης χρήστη.

en: Missing user id.
el: Λείπει ο κωδικός ID ταυτοποίησης χρήστη.

en: Missing user password.
el: Λείπει ο κωδικός πρόσβασης χρήστη.

en: Exiting, user already exists:
el: Γίνεται έξοδος, αυτός ο χρήστης υπάρχει ήδη:

en: Checking vdisk chroot:
el: Γίνεται έλεγχος του vdisk chroot:

en: Cleaning home and creating: Sync/...
el: Γίνεται καθαρισμός και δημιουργία: Sync/...

en: Changing mode on user home: 0700...
el: Γίνεται αλλαγή τρόπου (mode) στον κατάλογο χρήστη (user home): 0700..

en: Deleting user:
el: Γίνεται διαγραφή χρήστη:

en: Removing all files in:
el: Διαγραφή όλων των αρχείων στο:

en: Removing user config:
el: Διαγραφή ρυθμίσεων χρήστη:

en: Changing root to:
el: Γίνεται αλλαγή του root σε:

en: Back to the host system:
el: Επιστροφή στο σύστημα host:

en: Adding note to:
el: Προσθήκη σημείωσης:

en: A chroot already exists in:
el: Το chroot υπάρχει ήδη στο:

en: Missing package ssfs-busybox
el: Λείπει το πακέτο ssfs-busybox

en: Creating Sshs vdisk minimal chroot
el: Δημιουργείται το Sshs vdisk minimal chroot

en: Creating virtual disk:
el: Δημιουργείται εικονικός δίσκος...

en: Creating ext3 filesystem...
el: Δημιουργείται ένα σύστημα αρχείων σε ext3...

en: Creating base files...
el: Δημιουργούνται τα βασικά αρχεία...

en: Installing Ssfs root filesystem...
el: Γίνεται εγκατάσταση του Ssfs root συστήματος αρχείων

en: Setting files permissions...
el: Καθορίζονται τα δικαιώματα αρχείων

en: Installing Glibc libraries...
el: Γίνεται εγκατάσταση των βιβλιοθηκών Glibc...

en: Installing Ssfs SHell...
el: Γίνεται εγκατάσταση του Ssfs SHell...

en: Creating the list of files...
el: Δημιουργείται η λίστα αρχείων...

en: Vdisk used space:
el: Χρησιμοποιημένος χώρος στον εικονικό δίσκο Vdisk:

en: Checking Ssfs virtual disk
el: Γίνεται έλεγχος του εικονικού δίσκου  SSfs

en: Virtual disk     :
el: Εικονικός δίσκος     :

en: Filesystem usage :
el: Χρήση συστήματος αρχείων:

en: Remounting vdisk read/only before e2fsck -p...
el:  Επαναπροσάρτηση του Vdisk μόνο/ανάγνωση πριν το e2fsck -p...

en: Remounting vdisk read/write...
el: Γίνεται επαναπροσάρτηση ανάγνωσης/εγγραφής vdisk...

en: No chroot found in:
el: Δεν βρέθηκε chroot στο:

en: Cleaning virtual disk\n
el: Γίνεται καθαρισμός εικονικού δίσκου\n

en: Skipping:
el: Γίνεται παράκαμψη:

en: Removing:
el: Γίνεται απομάκρυνση:
