SliTaz Bugs - en to ja_JP translation catalogue (48 entries)

en: Logout
ja_JP: ログアウト

en: Login
ja_JP: ログイン

en: Search
ja_JP: 検索

en: Real name
ja_JP: 実名

en: User name
ja_JP: ユーザー名

en: Email
ja_JP: メール

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Create new account
ja_JP: 新規アカウントの作成

en: Sign Up Online
ja_JP: オンラインサインアップ

en: Tip: to attach big files or images, you can use SliTaz Paste services:
ja_JP: ヒント; 大きなファイルや画像を添付するには、SliTaz Paste サービスを使用します。

en: Log in
ja_JP: ログイン

en: Date:
ja_JP: 日付:

en: Priority $PRIORITY
ja_JP: 優先度 $PRIORITY

en: $msgs message | $msgs messages
ja_JP[0]: $msgs メッセージ

en: Close bug
ja_JP: bug を閉じる

en: Edit bug
ja_JP: bug を編集

en: Re open bug
ja_JP: bug を再オープン

en: Messages
ja_JP: メッセージ

en: No messages
ja_JP: メッセージなし

en: New message
ja_JP: 新しいメッセージ

en: Send message
ja_JP: メッセージを送信

en: New Bug
ja_JP: 新たな Bug

en: Bug title
ja_JP: Bug タイトル

en: Description
ja_JP: 説明

en: Packages
ja_JP: パッケージ

en: Priority
ja_JP: 優先度

en: Standard
ja_JP: 通常

en: Critical
ja_JP: 緊急

en: Create Bug
ja_JP: Bug 作成

en: * field is obligatory. You can also specify affected packages.
ja_JP: * フィールドは必須です。 影響を受けるパッケージを指定することもできます。

en: Edit Bug $bug
ja_JP: Bug $bug の編集

en: Save configuration
ja_JP: 設定の保存

en: User already exists:
ja_JP: ユーザーは既に存在します:

en: Bad login or pass
ja_JP: ログインまたはパスワードが誤っています

en: User name  :
ja_JP: ユーザー名 :

en: Last login :
ja_JP: 最終 login :

en: You must be logged in to post a new bug
ja_JP: あなたは新しいバグを投稿するためにログインする必要があります

en: Sign Up
ja_JP: サインアップ

en: Online registration is disabled
ja_JP: オンライン登録は無効です

en: Show
ja_JP: 表示

en: No result found for
ja_JP: 見つかりません

en: results found
ja_JP: 検索結果

en: Summary
ja_JP: 内容

en: Bug: $bugs in total - | Bugs: $bugs in total -
ja_JP[0]: Bug：$bugs 合計 -

en: $close fixed - | $close fixed -
ja_JP[0]: $close 修正済 -

en: $fixme to fix - | $fixme to fix -
ja_JP[0]: $fixme 修正中 -

en: Please read the <a href="?README">README</a> for help and more information. You may also be interested by the SliTaz <a href="http://roadmap.slitaz.org/">Roadmap</a> and the packages <a href="http://cook.slitaz.org/">Cooker</a>. To perform a search enter your term and press ENTER.
ja_JP: 詳細は <a href="?README">README</a> を参照して下さい。また SliTaz <a href="http://roadmap.slitaz.org/">Roadmap</a> とパッケージ <a href="http://cook.slitaz.org/">Cooker</a>　にも興味があるかもしれません。検索を実行するには、用語を入力して ENTER キーを押します。

en: Latest Bugs
ja_JP: 最新 bugs
