SliTaz Bugs - en to pt_BR translation catalogue (46 entries)

en: Logout
pt_BR: Sair

en: Search
pt_BR: Buscar

en: Real name
pt_BR: Nome real

en: User name
pt_BR: Nome de usuário

en: Password
pt_BR: Senha

en: Create new account
pt_BR: Criar nova conta

en: Sign Up Online
pt_BR: Cadastrar online

en: Tip: to attach big files or images, you can use SliTaz Paste services:
pt_BR: Dica: para anexar arquivos ou imagens, utilizar o seguinte serviço:

en: Log in
pt_BR: Entrar

en: Date:
pt_BR: Data:

en: Priority $PRIORITY
pt_BR: Prioridade $PRIORITY

en: $msgs message | $msgs messages
pt_BR[0]: $msgs mensagem
pt_BR[1]: $msgs mensagens

en: Close bug
pt_BR: Fechar bug

en: Edit bug
pt_BR: Editar bug

en: Re open bug
pt_BR: Reabrir bug

en: Messages
pt_BR: Mensagens

en: No messages
pt_BR: Nenhuma mensagem

en: New message
pt_BR: Nova mensagem

en: Send message
pt_BR: Enviar mensagem

en: New Bug
pt_BR: Novo bug

en: Bug title
pt_BR: Título do bug

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Packages
pt_BR: Pacotes

en: Priority
pt_BR: Prioridade

en: Standard
pt_BR: Padrão

en: Critical
pt_BR: Crítico

en: Create Bug
pt_BR: Criar bug

en: * field is obligatory. You can also specify affected packages.
pt_BR: Campos marcados como * são obrigatórios. Pode-se indicar o pacote afetado.

en: Edit Bug $bug
pt_BR: Editar bug $bug

en: Save configuration
pt_BR: Salvar configuração

en: User already exists:
pt_BR: Usuário já existe:

en: Bad login or pass
pt_BR: Login ou senha não conferem

en: User name  :
pt_BR: Nome de usuário:

en: Last login :
pt_BR: Último login:

en: You must be logged in to post a new bug
pt_BR: Deve-se estar logado para reportar um novo bug

en: Sign Up
pt_BR: Cadastrar

en: Online registration is disabled
pt_BR: Registro online está desabilitado

en: Show
pt_BR: Mostrar

en: No result found for
pt_BR: Nenhum resultado para

en: results found
pt_BR: resultados encontrados

en: Summary
pt_BR: Sumário

en: Bug: $bugs in total - | Bugs: $bugs in total -
pt_BR[0]: $bugs no total -
pt_BR[1]: Bugs: $bugs no total -

en: $close fixed - | $close fixed -
pt_BR[0]: $close fechado -
pt_BR[1]: $close fechados -

en: $fixme to fix - | $fixme to fix -
pt_BR[0]: $fixme para solucionar -
pt_BR[1]: $fixme para solucionar -

en: Please read the <a href="?README">README</a> for help and more information. You may also be interested by the SliTaz <a href="http://roadmap.slitaz.org/">Roadmap</a> and the packages <a href="http://cook.slitaz.org/">Cooker</a>. To perform a search enter your term and press ENTER.
pt_BR: Por favor leia o <a href="?README">README</a> para ajuda e maiores informações. Confira também o <a href="http://roadmap.slitaz.org/">SliTaz Roadmap</a> e o <a href="http://cook.slitaz.org/">SliTaz Cooker</a>. Para fazer uma busca, indique o termo e pressione ENTER.

en: Latest Bugs
pt_BR: Bugs mais recentes
