TazPkg 5.1 - en to el translation catalogue (307 entries)

en: base-system
el: βασικό-σύστημα

en: utilities
el: Βοηθήματα

en: network
el: δίκτυο

en: graphics
el: γραφικά

en: multimedia
el: πολυμέσα

en: office
el: γραφείο

en: development
el: προγραμματισμός

en: system-tools
el: εργαλεία-συστήματος

en: security
el: ασφάλεια

en: games
el: παιγνίδια

en: misc
el: διάφορα

en: meta
el: μετα

en: non-free
el: μη-ελεύθερα

en: Usage:
el: Χρήση:

en: tazpkg [command] [package|dir|pattern|list|cat|--opt] [dir|--opt]
el: tazpkg [εντολή] [πακέτο|κατάλ.|τρόπος|λίστα|cat|--επιλογή] [κατάλ.|--επιλογή]

en: SHell:
el: Κέλυφος:

en: Commands:
el: Εντολές:

en: Install all packages from a list of packages.
el: Εγκατάσταση όλων των πακέτων από μία λίστα πακέτων.

en: option
el: επιλογή

en: Without options run in interactive mode and ask before install
el: Εκτέλεση με διαδραστικό τρόπο, χωρίς επιλογές και ερώτηση πριν την εγκατάσταση

en: Where options are:
el: Όπου οι επιλογές είναι:

en: Check only for available upgrades
el: Έλεγχος μόνο για διαθέσιμες αναβαθμίσεις

en: Force recharge of packages list and check
el: Αναγκαστική επαναφόρτωση της λίστας με τα πακέτα και έλεγχος

en: Check for upgrades and install them all
el: Έλεγχος για αναβαθμίσεις και εγκατάσταση όλων

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Creating $FOLDER...
el: Γίνεται δημιουργία του $FOLDER...

en: Please specify a package name on the command line.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα πακέτου στη γραμμή εντολών.

en: Unable to find: $PACKAGE_FILE
el: Αδύνατη η εύρεση του: $PACKAGE_FILE

en: Unable to find the receipt: $receipt_path
el: Αδύνατη η εύρεση της απόδειξης: $receipt_path

en: Unable to find the list: $list_path
el: Αδύνατη ανεύρεση της λίστας: $list_path

en: You must probably run 'tazpkg recharge' as root to get the latest list of
    packages available on the mirror.
el: Μάλλον πρέπει να εκτελέσετε το 'tazpkg recharge' ως διαχειριστής συστήματος,
    για να λάβετε την πιο πρόσφατη λίστα πακέτων που είναι διαθέσιμη στον mirror.

en: Unable to find: $PACKAGE in the mirrored packages list.
el: Αδύνατη η ανεύρεση του: $PACKAGE στη λίστα πακέτων που βρίσκονται στον mirror.

en: Extracting $PACKAGE...
el: Γίνεται εξαγωγή του $PACKAGE...

en: Installation of: $PACKAGE
el: Εγκατάσταση του: $PACKAGE

en: Copying $PACKAGE...
el: Γίνεται αντιγραφή του $PACKAGE...

en: Checking post install dependencies...
el: Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης, γίνεται έλεγχος για τις εξαρτήσεις...

en: Please run '$command' in / and retry.
el: Παρακαλώ εκτελέστε την εντολή '$command'
    στον αρχικό κατάλογο συστήματος / και, κατόπιν, ξαναπροσπαθήστε.

en: Saving configuration files for $PACKAGE...
el: Γίνεται αποθήκευση των αρχείων ρυθμίσεως για το $PACKAGE...

en: Installing $PACKAGE...
el: Γίνεται εγκατάσταση του $PACKAGE...

en: Removing old $PACKAGE...
el: Γίνεται απομάκρυνση του παλιού $PACKAGE...

en: Removing all tmp files...
el: Γίνεται απομάκρυνση όλων των προσωρινών αρχείων temp...

en: $pkg_name is installed.
el: Το $pkg_name είναι εγκατεστημένο.

en: WARNING Dependency loop between $PACKAGE and $i.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Υπάρχει βρόχος (loop) εξάρτησης ανάμεσα στο $PACKAGE και το $i.

en: Tracking dependencies for: $PACKAGE
el: Γίνεται εντοπισμός εξαρτήσεων για το: $PACKAGE

en: Missing: $MISSING_PACKAGE
el: Λείπει το: $MISSING_PACKAGE

en: $num missing package to install. | $num missing packages to install.
el[0]: $num λείπει πακέτο για εγκατάσταση
el[1]: $num λείπουν πακέτα για εγκατάσταση

en: Install all missing dependencies
el: Να εγκατασταθούν όλες οι εξαρτήσεις που λείπουν

en: Checking if $pkg exists in local list...
el: Γίνεται έλεγχος αν το $pkg συμπεριλαμβάνεται στην τοπική λίστα...

en: Leaving dependencies for $PACKAGE unresolved.
    The package is installed but will probably not work.
el: Κάποιες εξαρτήσεις για το $PACKAGE έμειναν ανεπίλυτες.
    Το πακέτο εγκαταστάθηκε, αλλά μάλλον δε θα δουλέψει.

en: Installed packages
el: Εγκατεστημένα πακέτα

en: No installed packages found for: $PATTERN
el: Δεν βρέθηκε κανένα εγκατεστημένο πακέτο για το: $PATTERN

en: $num installed package found for: $PATTERN | $num installed packages found for: $PATTERN
el[0]: $num εγκατεστημένο πακέτο βρέθηκε για το: $PATTERN
el[1]: $num εγκατεστημένα πακέτα βρέθηκαν για το: $PATTERN

en: Available packages name-version
el: Διαθέσιμα πακέτα όνομα-έκδοση

en: No 'packages.list' found to check for mirrored packages. For more results,
    please run 'tazpkg recharge' once as root before searching.
el: Δεν βρέθηκε κανένα 'packages.txt' για να γίνει έλεγxος των πακέτων στο mirror.
    Για περισσότερα αποτελέσματα, παρακαλω εκτελέστε μια φορά το 'tazpkg recharge'
     ως διαχειριστής συστήματος (root), πριν την αναζήτηση.

en: No available packages found for: $PATTERN
el: Δεν βρέθηκαν διαθέσιμα πακέτα για το: $PATTERN

en: $num available package found for: $PATTERN | $num available packages found for: $PATTERN
el[0]: $num διαθέσιμο πακέτο βρέθηκε για το: $PATTERN
el[1]: $num διαθέσιμα πακέτα βρέθηκαν για το: $PATTERN

en: Matching packages name with version and desc
el: Ταίριασμα του ονόματος των πακέτων με την έκδοση και την περιγραφή

en: No 'packages.txt' found to check for mirrored packages. For more results,
    please run 'tazpkg recharge' once as root before searching.
el: Δεν βρέθηκε κανένα 'packages.txt' για να γίνει έλεγχος πακέτων στο mirror.
    Για περισσότερα αποτελέσματα, παρακαλώ εκτελέστε μια φορά το 'tazpkg recharge'
    ως διαχειριστής σηυστήματος (root), πριν την αναζήτηση.

en: Can't find flavor $FLAVOR. Abort.
el: Αδύνατη η ανεύρεση του flavor $FLAVOR. Ακύρωση.

en: Current mirror(s)
el: Τρέχοντες mirror(s)

en: Please enter URL of the new mirror (http, ftp or local path). You must specify
    the complete address to the directory of the packages and packages.list file.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα URL του νέου mirror (http, ftp ή την τοπική διαδρομή).
    Πρέπει να ορίσετε την πλήρη διεύθυνση στον κατάλογο των πακέτων και στο αρχείο
    'packages.list'.

en: New mirror(s) URL:
el: Το URL του νέου mirror(s):

en: Nothing has been changed.
el: Δεν έγινε καμία αλλαγή.

en: Setting mirror(s) to: $NEW_MIRROR_URL
el: Γίνεται ρύθμιση των mirror(s) στο: $NEW_MIRROR_URL

en: No dependency for
el: Καμία εξάρτηση για

en: WARNING: unknown dependency for $lib
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Άγνωστη εξάρτηση για το $lib

en: Invalid target: $target (expected i386)
el: Άκυρος στόχος: $target (αναμενόταν i386)

en: $PACKAGE_FILE does not look like an Archlinux/Alpine package!
el: Το $PACKAGE_FILE δεν μοιάζει να είναι ένα πακέτο του Archlinux/Alpine!

en: $PACKAGE_FILE does not look like a Slackware package!
el: Το $PACKAGE_FILE δεν μοιάζει να είναι ένα πακέτο του Slackware!

en: Unable to extract the RPM using standard tools (rpm2cpio).
el: Αδύνατη η εξαγωγή του  RPM με τη χρήση τυποποιημένων εργαλείων (rpm2cpio).

en: Do you want to install 'p7zip-full' package
el: Θέλετε να εγκαταστήσετε το πακέτο 'p7zip-full'

en: Blocked packages
el: Μπλοκαρισμένα πακέτα

en: No blocked packages found.
el: Δεν βρέθηκαν μπλοκαρισμένα πακέτα.

en: Packages categories
el: Κατηγορίες πακέτων

en: $num category | $num categories
el[0]: $num κατηγορία
el[1]: $num κατηγορίες

en: Installed packages of category: $ASKED_CATEGORY_I18N
el: Εγκατεστημένα πακέτα στην κατηγορία: $ASKED_CATEGORY_I18N

en: $num package installed of category $cat_name. | $num packages installed of category $cat_name.
el[0]: $num πακέτο εγκατεστημένο στην κατηγορία $cat_name.
el[1]: $num πακέτα εγκατεστημένα στην κατηγορία $cat_name.

en: List of all installed packages
el: Λίστα όλων των εγκατεστημένων πακέτων

en: $num package installed. | $num packages installed.
el[0]: $num εγκατεστημένο πακέτο.
el[1]: $num εγκατεστημένα πακέτα.

en: Mirrored packages diff
el: Διαφορές μεταξύ των εγκατεστημένων πακέτων

en: $num new package listed on the mirror. | $num new packages listed on the mirror.
el[0]: $num νέο πακέτο που συγκαταλέγεται στον mirror.
el[1]: $num νέα πακέτα που συγκαταλέγονται στον mirror.

en: Unable to list anything, no packages.diff found.
el: Αδύνατο να παρατεθεί οτιδήποτε σε λίστα. Δεν βρέθηκαν διαφορές πακέτων

en: Recharge your current list to create a first diff.
el: Επαναφορτώστε την τρέχουσα λίστα σας για να δημιουργηθεί μία πρώτη διαφ.

en: List of available packages on the mirror
el: Λίστα πακέτων που είναι διαθέσιμα στον mirror

en: $num package in the last recharged list. | $num packages in the last recharged list.
el[0]: $num πακέτο στην τελευταία επαναφορτωθείσα λίστα.
el[1]: $num πακέτα στην τελευταία επαναφορτωθείσα λίστα.

en: Installed files by: $PACKAGE
el: Εγκατεστηνμένα αρχεία από το: $PACKAGE

en: $num file installed with $PACKAGE | $num files installed with $PACKAGE
el[0]: $num αρχείο που εγκαταστάθηκε με το $PACKAGE
el[1]: $num αρχεία που εγκαταστάθηκαν με το $PACKAGE

en: Package    :
el: Πακέτο           :

en: Version    :
el: Έκδοση           :

en: Category   :
el: Κατηγορία        :

en: Short desc :
el: Σύντομη περιγραφή:

en: Maintainer :
el: Συντηρητής       :

en: Depends    :
el: Εξαρτάται από    :

en: Suggested  :
el: Προτεινόμενο     :

en: Build deps :
el: Εξαρτήσεις που χρειάζονται για να χτιστεί το πακέτο:

en: Wanted src :
el: Αναζητείται src  :

en: Web site   :
el: Ιστότοπος        :

en: Description of: $PACKAGE
el: Περιγραφή του: $PACKAGE

en: Sorry, no description available for this package.
el: Συγγνώμη, δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για το πακέτο αυτό.

en: Please specify a pattern or package name to search for.
el: Παρακαλώ καθορίστε ένα μοντέλο (pattern) ή ένα όνομα πακέτου για το οποίο
    να γίνει αναζήτηση.

en: Search result for: $PATTERN
el: Να γίνει αναζήτηση για το: $PATTERN

en: Please specify a pattern or file name to search for.
el: Παρακαλώ καθορίστε ένα pattern ή ένα όνομα αρχείου για να γίνει αναζήτηση.

en: Search result for file $s_file
el: Να γίνει αναζήτηση για το αρχείο $s_file

en: Package $PACKAGE:
el: Πακέτο $PACKAGE:

en: 0 file found for: $pkg
el: Δεν βρέθηκε κανένα αρχείο για το: $pkg

en: $num file found for: $pkg | $num files found for: $pkg
el[0]: $num αρχείο βρέθηκε για το: $pkg
el[1]: $num αρχεία βρέθηκαν για το: $pkg

en: Search result for package $s_pkg
el: Αναζήτηση για το πακέτο $s_pkg

en: No file found for: $file
el: Δεν βρέθηκε κανένα αρχείο για το: $file

en: $num package found with file: $file | $num packages found with file: $file
el[0]: $num πακέτο που βρέθηκε με το αρχείο: $file
el[1]: $num πακέτα που βρέθηκαν με το αρχείο: $file

en: Please change directory (cd) to the packages repository and specify the
    list of packages to install. Example: tazpkg install-list packages.list
el: Παρακαλώ αλλάξτε κατάλογο (cd) στο αποθετήριο πακέτων και ορίστε την
    λίστα των πακέτων προς εγκατάσταση. Π.χ.: tazpkg install-list packages.list

en: Unable to find: $list_file
el: Αδύνατη η ανεύρεση του: $list_file

en: Adding implicit depends $pkg...
el: Γίνεται προσθήκη δεδηλωμένων εξαρτήσεων στο $pkg...

en: Please specify the release you want on the command line.
el: Παρακαλώ καθορίστε την έκδοση που θέλετε στη γραμμή εντολών.

en: $PACKAGE is not installed.
el: Το $PACKAGE δεν εγκαταστάθηκε.

en: The following packages depend on $PACKAGE:
el: Τα ακόλουθα πακέτα εξαρτώνται από το $PACKAGE:

en: The following packages have been modified by $PACKAGE:
el: Τα ακόλουθα πακέτα τροποποιήθηκαν από το $PACKAGE:

en: Remove $PACKAGE ($VERSION$EXTRAVERSION)
el: Να γίνει απομάκρυνση του $PACKAGE ($VERSION$EXTRAVERSION)

en: Removing: $PACKAGE
el: Γίνεται απομάκρυνση του: $PACKAGE

en: Removing all files installed...
el: Γίνεται απομάκρυνση όλων των εγκατεστημένων πακέτων...

en: Removing package receipt...
el: Γίνεται απομάκρυνση των αποδείξεων πακέτου...

en: Remove packages depending on $PACKAGE
el: Να γίνει απομάκρυνση των πακέτων που εξαρτώνται από το $PACKAGE

en: Reinstall packages modified by $PACKAGE
el: Να επανεγκατασταθούν τα πακέτα που εξαρτώνται από το $PACKAGE

en: Check $INSTALLED/$i for reinstallation
el: Ελέγξτε τα $INSTALLED/$i για επανεγκατάσταση

en: Uninstallation of $PACKAGE cancelled.
el: Απεγκατάσταση του $PACKAGE έχει διαγραφεί.

en: Extracting: $PACKAGE
el: Γίνεται εξαγωγή του: $PACKAGE

en: Copying original package...
el: Γίνεται αντιγραφή του πρωτότυπου πακέτου...

en: $PACKAGE is extracted to: $DESTDIR
el: Γίνεται εξαγωγή του $PACKAGE στο: $DESTDIR

en: Recompressing: $PACKAGE
el: Γίνεται επανασυμπίεση του: $PACKAGE

en: Recompressing the fs...
el: Γίνεται επανασυμπίεση του fs...

en: Creating new package...
el: Δημιουργείται νέο πακέτο...

en: File lost
el: Το αρχείο χάθηκε

en: Configuration files
el: Αρχεία ρυθμίσεων

en: User configuration backup on $pkg_date
el: Ανττίγραφο ασφαλείας με τις ρυθμίσεις χρήστη στο $pkg_date

en: Repacking: $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION.tazpkg
el: Γίνεται ξαναπακετάρισμα στο: $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION.tazpkg

en: Can't repack $PACKAGE
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα $PACKAGE

en: Can't repack, $PACKAGE files have been modified by:
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, $PACKAGE τα αρχεία τροποποιήθηκαν από:

en: Can't repack, the following files are lost:
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, χάθηκαν τα εξής αρχεία:

en: Can't repack, $CHECKSUM error.
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, σφάλμα στο $CHECKSUM.

en: Package $PACKAGE repacked successfully.
el: Το πακέτο $PACKAGE ξαναπακεταρίστηκε επιτυχώς.

en: Size: $pkg_size
el: Μέγεθος: $pkg_size

en: Receipt is missing. Please read the documentation.
el: Λείπει η απόδειξη. Παρακαλώ διαβάστε την τεκμηρίωση.

en: Packing: $PACKAGE
el: Γίνεται πακετάρισμα: $PACKAGE

en: Creating the list of files...
el: Δημιουργείται ο κατάλογος αρχείων...

en: Creating $CHECKSUM of files...
el: Δημιουργείται το $CHECKSUM των αρχείων...

en: Compressing the fs...
el: Γίνεται συμπίεση του fs...

en: Updating receipt sizes...
el: Γίνεται ενημέρωση του μεγέθους των αποδείξεων...

en: Creating full cpio archive...
el: Δημιουργείται ένα πλήρες αρχείο cpio...

en: Restoring original package tree...
el: Γίνεται ανάκτηση του αρχικού δένδρου πακέτων...

en: Package $PACKAGE compressed successfully.
el: Το πακέτο $PACKAGE συμπιέσθηκε επιτυχώς.

en: $repo doesn't exist.
el: Το $repo δεν υπάρχει.

en: Undigest $base_path
el: Πειραματικό (undigest) $base_path

en: $repository_name is up to date.
el: Το $repository_name είναι ενημερωμένο.

en: Recharging undigest $base_path:
el: Γίνεται επαναφόρτωση του πειραματικού (undigest) $base_path:

en: Creating backup of the last packages list...
el: Γίνεται λήψη αντιγράφου ασφαλείας του καταλόγου με τα τελευταία πακέτα...

en: $num new package on the mirror. | $num new packages on the mirror.
el[0]: $num νέο πακέτο στο mirror.
el[1]: $num νέα πακέτα στο mirror.

en: No new packages on the mirror.
el: Δεν υπάρχουν νέα πακέτα στον mirror.

en: Last packages.list is ready to use. Note that next time you recharge the
    list, a list of differences will be displayed to show new and upgradeable
    packages.
el: Ο τελευταίος κατάλογος packages.list είναι έτοιμος για χρήση. Σημειώστε ότι την
    επόμενη φορά που θα ξαναφορτώσετε τον κατάλογο, θα εμφανιστεί μια λίστα
    με διαφορές, για να δείξει τα νέα και ενημερώσιμα πακέτα.

en: $pkg_list is older than one week... recharging
el: Ο κατάλογος $pkg_list είναι παλιότερος από μια εβδομάδα... γίνεται επαναφόρτωση

en: Package
el: Πακέτο

en: Version
el: Έκδοση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Blocked
el: Μπλοκαρίστηκε

en: New build
el: Νέο build

en: New version $new
el: Νέα έκδοση $new

en: System is up-to-date...
el: Το σύστημα είναι ενημερωμένο...

en: $num installed package scanned in ${time}s | $num installed packages scanned in ${time}s
el[0]: $num το εγκατεστημένο πακέτο σαρώθηκε σε $time δευτερόλεπτα
el[1]: $num τα εγκατεστημένα πακέτα σαρώθηκαν σε $time δευτερόλεπτα

en: $num blocked | $num blocked
el[0]: $num μπλοκαρίστηκε
el[1]: $num μπλοκαρίστηκαν

en: You have $num available upgrade ($blocked) | You have $num available upgrades ($blocked)
el[0]: Έχετε $num διαθέσιμη ενημέρωσ ($blocked)
el[1]: Έχετε $num διαθέσιμες ενημερώσεις ($blocked)

en: Do you wish to install them now: y/n ?
el: Θέλετε να τα εγκαταστήσετε τώρα: y/n ?

en: Leaving without any upgrades installed.
el: Το αφήνετε χωρίς να έχουν εγκατασταθεί καθόλου ενημερώσεις.

en: No known bugs.
el: Δεν υπάρχουν γνωστά σφάλματα.

en: Bug list completed
el: Ο κατάλογος σφαλμάτων ολοκληρώθηκε

en: Bugs in package $PACKAGE version $VERSION$EXTRAVERSION:
el: Υπάρχουν σφάλματα στην $PACKAGE έκδοση $VERSION$EXTRAVERSION:

en: The package $PACKAGE installation has not completed
el: Η εγκατάσταση του πακέτου $PACKAGE δεν ολοκληρώθηκε

en: The package $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION has been modified by:
el: Το πακέτο $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION τροποποιήθηκε από:

en: Files lost from $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION:
el: Χάθηκαν αρχεία από το $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION:

en: target of symlink
el: στόχος του συμβολικού δεσμού symlink

en: Missing dependencies for $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION:
el: Εξαρτήσεις που λείπουν για το $PACKAGE-$VERSION$EXTRAVERSION:

en: Dependencies loop between $PACKAGE and:
el: Υπάρχει βρόχος (loop) εξαρτήσεων ανάμεσα στο $PACKAGE και το:

en: Looking for known bugs...
el: Γίνεται αναζήτηση για γνωστά σφάλματα...

en: The following packages provide $file:
el: Τα ακόλουθα πακέτα παρέχουν το $file:

en: (overridden by $pkg_list)
el: (παρακάμπτεται απο το $pkg_list)

en: No package has installed the following files:
el: Κανένα πακεο δεν εγκατέστησε τα εξής αρχεία:

en: Check completed.
el: Ο έλεγχος ολοκληρώθηκε.

en: $PACKAGE is already in the blocked packages list.
el: Το $PACKAGE συμπεριλαμβάνεται ήδη στη λίστα των μπλοκαρισμένων πακέτων.

en: Add $PACKAGE to: $BLOCKED...
el: Προσθήκη του $PACKAGE στα: $BLOCKED...

en: Removing $PACKAGE from: $BLOCKED...
el: Γίνεται απομάκρυνση του $PACKAGE από τα: $BLOCKED...

en: $PACKAGE is not in the blocked packages list.
el: Το $PACKAGE δεν ανήκει στη λίστα μπλοκαρισμένων πακέτων.

en: rootconfig needs --root= option used.
el: Το rootconfig πρέπει να χρησιμοποιήσει την επιλογή --root= option

en: $PACKAGE already in the cache: $CACHE_DIR
el: $PACKAGE βρίκεται ήδη στη μνήμη cache: $CACHE_DIR

en: Continuing $PACKAGE download
el: Συνεχίζεται η μεταφόρτωση του $PACKAGE

en: Cleaning cache directory...
el: Γίνεται καθαρισμός του καταλόγου της μνήμης cache...

en: Current undigest(s)
el: Τρέχοντα πειραματικά undigest(s)

en: No undigest mirror found.
el: Δεν βρέθηκε πειραματικός (undigest) mirror.

en: Remove $undigest undigest
el: Απομάκρυνση $undigest πειραματικού (undigest)

en: Removing $undigest undigest...
el: Γίνεται απομάκρυνση $undigest πειραματικού...

en: Undigest $undigest not found
el: Το πειραματικό (undigest) $undigest δεν βρέθηκε

en: Creating new undigest $undigest.
el: Δημιουργείται νέο πειραματικό (undigest) $undigest.

en: Unknown option $u_opt.
el: Άγνωστη επιλογή $u_opt.

en: Nothing to do for $PACKAGE.
el: Δεν μπορεί να γίνει τίποτε για το $PACKAGE.

en: Package $PACKAGE is not installed.
el: Το πακέτο $PACKAGE δεν έχει εγκατασταθεί.

en: Install package with 'tazpkg install' or 'tazpkg get-install'
el: Εγκαταστήστε το πακέτο με το 'tazpkg install' ή το 'tazpkg get-install'

en: Type 'usage' to list all available commands or 'quit' or 'q' to exit.
el: Πληκτρολογήστε την εντολή 'usage' για να εμφανισθεί ένας κατάλογος με όλες τις
    διαθέσιμες εντολές, ή δώστε την εντολή 'quit', ή απλώς 'q' για να βγείτε.

en: Unsupported format
el: Μορφή αρχείου που δεν υποστηρίζεται

en: 
    usage:   tazpkg link package_name slitaz_root
    example: 'tazpkg link openoffice /mnt' will use less than 100k in
             your running system ram.
el: 
    χρήση:      tazpkg link όνομα_πακέτου καταλόγου_συστήματος_του_slitaz
    παράδειγμα: Το 'tazpkg link openoffice /mnt' θα χρησιμοποιήσει λιγώτερα από
                100KB στο σύστημα που τρέχετε.

en: $PACKAGE is already installed.
el: Το $PACKAGE είναι ήδη εγκατεστημένο.

en: Missing: $i
el: Λείπουν: $i

en: Link all missing dependencies
el: Σύνδεση όλων των εξαρτήσεων που λείπουν

en: Leaving dependencies unresolved for: $PACKAGE
el: Έχουν μείνει ανεπίλυτες εξαρτήσεις για το: $PACKAGE

en: The package is installed but probably will not work.
el: Το πακέτο εγκαταστάθηκε, αλλά μάλλον δε θα δουλέψει.

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Extract
el: Εξαγωγή

en: Downloading: $pkg
el: Γίνεται μεταφόρτωση: $pkg

en: My packages
el: Τα πακέτα μου

en: Recharge list
el: Ανανέωση λίστας

en: Administration
el: Διαχείριση

en: TazPanel - Packages
el: TazPanel - Πακέτα

en: Last recharge:
el: Τελευταία ανανέωση:

en: (Older than 10 days)
el: (Παλαιότερη από 10 ημέρες)

en: (Not older than 10 days)
el: (Όχι παλαιότερη από 10 ημέρες)

en: Installed packages:
el: Εγκατεστημένα πακέτα:

en: Mirrored packages:
el: Καθρεπτιζόμενα πακέτα:

en: Upgradeable packages:
el: Αναβαθμίσιμα πακέτα:

en: Installed files:
el: Εγκατεστημένα αρχεία:

en: Blocked packages:
el: Μπλοκαρισμένα πακέτα:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Use as default
el: Χρήση ως προεπιλογή

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Files
el: Αρχεία

en: Web
el: Ιστός

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Repositories
el: Αποθετήρια

en: Public
el: Δημόσια

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Listing packages...
el: Καταγραφή πακέτων...

en: Remove
el: Απομάκρυνση

en: Check upgrades
el: Έλεγχος αναβαθμίσεων

en: Listing linkable packages...
el: Καταγραφή πακέτων με δυνατότητα διασυνδέσης (linkable)...

en: Linkable packages
el: Πακέτα με δυνατότητα διασυνδέσης (linkable)

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Category: $category
el: Κατηγορία: $category

en: Repository: $Repo_Name
el: Αποθετήριο: $Repo_Name

en: Searching packages...
el: Αναζήτηση πακέτων...

en: Search packages
el: Αναζήτηση πακέτων

en: Toogle all
el: Εναλλαγή όλων

en: File
el: Αρχείο

en: Recharging lists...
el: Ανανέωση λιστών...

en: Recharge
el: Ανανέωση

en: Recharge checks for new or updated packages
el: Η ανανέωση ελέγχει για νέα ή αναβαθμισμένα πακέτα

en: Recharging packages list
el: Ανανέωση λίστας πακέτων

en: Packages lists are up-to-date. You should check for upgrades now.
el: Οι λίστες πακέτων είναι ενημερωμένες. Τώρα θα πρέπει να ελέγξετε για αναβαθμίσεις.

en: Checking for upgrades...
el: Έλεγχος για αναβαθμίσεις...

en: Up packages
el: Αναβαθμίσιμα πακέτα

en: Performing tasks on packages
el: Εκτέλεση εργασιών στα πακέτα

en: Executing $cmd for: $pkgs
el: Εκτέλεση $cmd για: $pkgs

en: Getting package info...
el: Συγκέντρωση πληροφοριών πακέτων...

en: Package $PACKAGE
el: Πακέτο $PACKAGE

en: Install (Non Free)
el: Εγκατάσταση (Μη ελεύθερο)

en: Unblock
el: Ξεμπλοκάρισμα

en: Block
el: Μπλοκάρισμα

en: Repack
el: Επανασυσκευασία

en: Name:
el: Όνομα:

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Maintainer:
el: Συντηρητής:

en: Website:
el: Ιστοσελίδα:

en: Sizes:
el: Μέγεθος:

en: Depends:
el: Εξαρτήσεις:

en: Suggested:
el: Προτεινόμενα:

en: Tags:
el: Ετικέτες:

en: Installed files: $I_FILES
el: Εγκατεστημένα αρχεία: $I_FILES

en: Set link
el: Ορισμός συνδέσμου

en: Remove link
el: Απομάκρυνση συνδέσμου

en: TazPkg administration and settings
el: Διαχείριση και ρυθμίσεις TazPkg

en: Save configuration
el: Αποθήκευση διαμόρφωσης

en: List configuration files
el: Εμφάνιση αρχείων διαμόρφωσης

en: Quick check
el: Γρήγορος έλεγχος

en: Full check
el: Ολοκληρωμένος έλεγχος

en: Creating the package...
el: Δημιουργία του πακέτου...

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Checking packages consistency...
el: Έλεγχος συνοχής πακέτου...

en: Full packages check...
el: Πλήρης έλεγχος πακέτου...

en: Packages cache
el: Προσωρινή μνήμη πακέτων

en: Packages in the cache: $cache_files ($cache_size)
el: Πακέτα στην προσωρινή μνήμη: $cache_files ($cache_size)

en: Default mirror
el: Προεπιλεγμένος καθρέπτης

en: Current mirror list
el: Τρέχουσα λίστα καθρεπτών

en: Private repositories
el: Ιδιωτικά αποθετήρια

en: mirror
el: καθρέπτης

en: Link to another SliTaz installation
el: Σύνδεσμος σε άλλη εγκατάσταση SliTaz

en: This link points to the root of another SliTaz installation. You will be able to install packages using soft links to it.
el: Αυτός ο σύνδεσμος δείχνει στη ρίζα μιας άλλης εγκατάστασης του SliTaz. Θα είστε σε θέση να εγκαταστήσει πακέτα χρησιμοποιόντας soft links σε αυτό.

en: SliTaz packages DVD
el: DVD πακέτων SliTaz

en: A bootable DVD image of all available packages for the $version version is generated every day. It also contains a copy of the website and can be used without an internet connection. This image can be installed on a DVD or an USB key.
el: Μία εκκινήσιμη εικόνα DVD όλων των διαθέσιμων πακέτων για την έκδοση $version παράγεται κάθε μέρα. Περιέχει επίσης ένα αντίγραφο της ιστοσελίδας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς σύνδεση στο internet. Αυτή η εικόνα μπορεί να εγκατασταθεί σε ένα DVD ή ένα κλειδί USB.

en: Download DVD image
el: Κατέβασμα εικόνας DVD

en: Install from DVD/USB key
el: Εγκατάσταση από DVD/USB key

en: Install from ISO image:
el: Εγκατάσταση από εικόνα ISO:

en: Latest log entries
el: Τελευταίες καταχωρήσεις καταγραφής

en: $num installed package | $num installed packages
el[0]: $num εγκατεστημένο πακέτο
el[1]: $num εγκατεστημένα πακέτα

en: Checking packages lists - $text
el: Γίνεται έλεγχος στις λίστες πακέτων - $text

en: Recharge lists
el: Επαναφόρτωση των λιστών

en: Check upgrade
el: Ελέγξτε για ενημέρωση/ αναβάθμιση

en: TazPkg manual
el: Εγχειρίδιο TazPkg

en: Close notification
el: Κλείσιμο προειδοποίησης

en: No packages list found - $text
el: Δεν βρέθηκαν πακέτα με λίστες - $text

en: Your packages list is older than 10 days
el: Η λίστα σας με τα πακέτα είναι παλιότερη των 10 ημερών

en: There is $num upgradeable package | There are $num upgradeable packages
el[0]: Υπάρχει $num αναβαθμίσιμο πακέτο
el[1]: Υπάρχουν $num αναβαθμίσιμα πακέτα

en: System is up to date - $text
el: Το σύστημα είναι ενημερωμένο - $text
