TazPkg 5.1 - en to sv translation catalogue (94 entries)

en: base-system
sv: bas-system

en: x-window
sv: x-fönster

en: utilities
sv: verktyg

en: network
sv: nätverk

en: graphics
sv: grafik

en: office
sv: kontor

en: development
sv: utveckling

en: system-tools
sv: system-verktyg

en: security
sv: säkerhet

en: games
sv: spel

en: misc
sv: diverse

en: non-free
sv: icket-fria

en: Configuration files
sv: Configurations filer

en: Package
sv: Paket

en: Install
sv: Installera

en: Packages
sv: Paket

en: My packages
sv: Mina paket

en: Recharge list
sv: Ladda om listan

en: Check updates
sv: Kontrollera uppdateringar

en: TazPanel - Packages
sv: TazPanel - Paket

en: Last recharge:
sv: Senaste laddning:

en: (Older than 10 days)
sv: (Äldre än 10 dagar)

en: (Not older than 10 days)
sv: (Inte äldre än 10 dagar)

en: Installed packages:
sv: Installerade paket:

en: Mirrored packages:
sv: Speglade paket:

en: Upgradeable packages:
sv: Upgraderingsbara paket:

en: Installed files:
sv: Installerade filer:

en: Blocked packages:
sv: Blockerade paket:

en: Delete
sv: Ta bort

en: Use as default
sv: Använd som standard

en: Search
sv: Sök

en: Files
sv: Filer

en: Name
sv: Namn

en: Description
sv: Beskrivning

en: Web
sv: Webben

en: Categories
sv: Kategorier

en: Repositories
sv: Förvaringsplatser

en: Public
sv: Allmänt

en: Any
sv: Något

en: Listing packages...
sv: Listar paket...

en: Selection:
sv: Val:

en: Remove
sv: Ta bort

en: Check upgrades
sv: Kolla efter uppdateringar

en: Listing linkable packages...
sv: Listar relaterade paket...

en: Linkable packages
sv: Relaterade paket

en: Link
sv: Länk

en: Category: %s
sv: Kategori: %s

en: Repository: %s
sv: Förvaringsplats: %s

en: Searching packages...
sv: Letar paket...

en: Search packages
sv: Sök paket

en: Toogle all
sv: Växla alla

en: File
sv: Fil

en: Recharging lists...
sv: Laddar om listor...

en: Recharge
sv: Ladda om

en: Recharge checks for new or updated packages
sv: Ladda om lista för ny eller uppdaterade paket

en: Recharging packages list
sv: Ladda om paket lista

en: Packages lists are up-to-date. You should check for upgrades now.
sv: Paket listor är uppdaterade. Du borde kolla efter uppdateringar nu.

en: Checking for upgrades...
sv: Kollar efter uppdateringar...

en: Up packages
sv: Up packet

en: Performing tasks on packages
sv: Utför uppgifter på paket

en: Executing %s for: %s
sv: Utför %s för: %s

en: Getting package info...
sv: Skaffar paket info...

en: Package %s
sv: Paket %s

en: Install (Non Free)
sv: Installera (Inte Fri)

en: Unblock
sv: Ta bort blockering

en: Block
sv: Blockera

en: Repack
sv: Packa om

en: Installed files: %s
sv: Installerade filer: %s

en: Set link
sv: Ställ in länk

en: Remove link
sv: Ta bort länk

en: TazPkg administration and settings
sv: TazPkg administration och inställningar

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: List configuration files
sv: Configurations fil lista

en: Quick check
sv: Snabb koll

en: Full check
sv: Full koll

en: Creating the package...
sv: Skapar paketet...

en: Path:
sv: Väg:

en: Checking packages consistency...
sv: Kontrollerar paketet(ens) överensstämmelse...

en: Full packages check...
sv: Full paket koll...

en: Packages cache
sv: Paket cache

en: Packages in the cache: %s (%s)
sv: Paket i cachen: %s (%s)

en: Default mirror
sv: Standard spegel

en: Current mirror list
sv: Nuvarande spegel lista

en: Private repositories
sv: Privata förvaringsplatser

en: mirror
sv: spegel

en: Link to another SliTaz installation
sv: Länk till annan SliTaz installation

en: This link points to the root of another SliTaz installation. You will be able to install packages using soft links to it.
sv: Den här länken pekar mot roten av en annan SliTaz installation. Du kommer att kunna installera paket genom länkar till den.

en: SliTaz packages DVD
sv: SliTaz paket DVD

en: A bootable DVD image of all available packages for the %s version is generated every day. It also contains a copy of the website and can be used without an internet connection. This image can be installed on a DVD or a USB key.
sv: En bootbar DVD avbildning av alla tillgängliga paket för %s versionen är genererad varje dag. Den innehåller också en kopia av hemsifan och kan användas utan en intenet anslutning. Denna avbildning kan installeras på DVD eller USB-minne.

en: Download DVD image
sv: Ladda ner DVD avbildning

en: Install from DVD/USB key
sv: Installera från DVD/USB minne

en: Install from ISO image:
sv: Installera från ISO avbildning:

en: Summary
sv: Summering

en: Latest log entries
sv: Senaste log inlägg
