TazPkg 5.3 - en to el translation catalogue (294 entries)

en: Creating folder "%s"...
el: Γίνεται δημιουργία του "%s"...

en: Please specify a package name on the command line.
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα πακέτου στη γραμμή εντολών.

en: Unable to find file "%s"
el: Αδύνατη η εύρεση του: %s

en: Unable to find the receipt "%s"
el: Αδύνατη η εύρεση της απόδειξης: %s

en: Extracting package...
el: Γίνεται εξαγωγή...

en: base-system
el: βασικό-σύστημα

en: utilities
el: Βοηθήματα

en: network
el: δίκτυο

en: graphics
el: γραφικά

en: multimedia
el: πολυμέσα

en: office
el: γραφείο

en: development
el: προγραμματισμός

en: system-tools
el: εργαλεία-συστήματος

en: security
el: ασφάλεια

en: games
el: παιγνίδια

en: misc
el: διάφορα

en: meta
el: μετα

en: non-free
el: μη-ελεύθερα

en: Type 'usage' to list all available commands or 'quit' or 'q' to exit.
el: Πληκτρολογήστε την εντολή 'usage' για να εμφανισθεί ένας κατάλογος με όλες τις
    διαθέσιμες εντολές, ή δώστε την εντολή 'quit', ή απλώς 'q' για να βγείτε.

en: Package "%s" is not installed.
el: Το %s δεν εγκαταστάθηκε.

en: No known bugs.
el: Δεν υπάρχουν γνωστά σφάλματα.

en: Bug list completed
el: Ο κατάλογος σφαλμάτων ολοκληρώθηκε

en: Bugs in package "%s" version %s:
el: Υπάρχουν σφάλματα στην %s έκδοση %s:

en: Cleaning cache directory...
el: Γίνεται καθαρισμός του καταλόγου της μνήμης cache...

en: %s file removed from cache (%s). | %s files removed from cache (%s).
el[0]: %s το αρχείο έχει διαγραφεί από τη μνήμη cache (%s).
el[1]: %s το αρχείο έχει διαγραφεί από τη μνήμη cache (%s).

en: Package %s
el: Πακέτο %s

en: The package installation has not completed
el: Η εγκατάσταση του πακέτου δεν ολοκληρώθηκε

en: The package has been modified by:
el: Το πακέτο τροποποιήθηκε από:

en: Files lost from package:
el: Χάθηκαν αρχεία από το:

en: target of symlink
el: στόχος του συμβολικού δεσμού symlink

en: Missing dependencies for package:
el: Εξαρτήσεις που λείπουν για το:

en: Dependencies loop between package and:
el: Υπάρχει βρόχος (loop) εξαρτήσεων ανάμεσα στο πακέτο και το:

en: Looking for known bugs...
el: Γίνεται αναζήτηση για γνωστά σφάλματα...

en: The following packages provide file "%s":
el: Τα ακόλουθα πακέτα παρέχουν το %s:

en: (overridden by %s)
el: (παρακάμπτεται απο το %s)

en: No package has installed the following files:
el: Κανένα πακεο δεν εγκατέστησε τα εξής αρχεία:

en: Check completed.
el: Ο έλεγχος ολοκληρώθηκε.

en: No dependency for:
el: Καμία εξάρτηση για:

en: WARNING: unknown dependency for %s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Άγνωστη εξάρτηση για το %s

en: File "%s" does not look like %s package!
el: Το %s δεν μοιάζει να είναι ένα πακέτο του %s!

en: Invalid target: %s (expected i386)
el: Άκυρος στόχος: %s (αναμενόταν i386)

en: Unable to extract the RPM using standard tools (rpm2cpio).
el: Αδύνατη η εξαγωγή του  RPM με τη χρήση τυποποιημένων εργαλείων (rpm2cpio).

en: Do you want to install "%s" package? (y/N)
el: Θέλετε να εγκαταστήσετε το πακέτο '%s'? (y/N)

en: Unsupported format
el: Μορφή αρχείου που δεν υποστηρίζεται

en: Description of package "%s"
el: Περιγραφή του: %s

en: Extracting package "%s"
el: Γίνεται εξαγωγή του: %s

en: Copying original package...
el: Γίνεται αντιγραφή του πρωτότυπου πακέτου...

en: Package "%s" is extracted to "%s"
el: Γίνεται εξαγωγή του %s στο: %s

en: Can't find flavor "%s". Abort.
el: Αδύνατη η ανεύρεση του flavor %s. Ακύρωση.

en: Package "%s" already in the cache
el: %s βρίκεται ήδη στη μνήμη cache

en: Continuing package "%s" download
el: Συνεχίζεται η μεταφόρτωση του %s

en: Missing: %s
el: Λείπουν: %s

en: SliTaz package manager - Version: %s
el: Διαχειριστής πακέτων του SliTaz - Έκδοση: %s

en: Usage:
el: Χρήση:

en: tazpkg [command] [package|dir|pattern|list|cat|--opt] [dir|--opt]
el: tazpkg [εντολή] [πακέτο|κατάλ.|τρόπος|λίστα|cat|--επιλογή] [κατάλ.|--επιλογή]

en: SHell:
el: Κέλυφος:

en: Commands:
el: Εντολές:

en: Print this short usage
el: Εκτύπωση αυτής της σύντομης χρήσης

en: Clean all packages downloaded in cache directory
el: Διαγράψτε όλα τα μεταφορτωμένα πακέτα στον κατάλογο της κρυφής μνήμης (cache)

en: List installed packages on the system
el: Λίστα των εγκατεστημένων πακέτων συστήματος

en: List all available packages on the mirror
el: Λίστα με όλα τα διαθέσιμα πακέτα στο mirror

en: List the configuration files
el: Λίστα των αρχείων ρυθμίσεων

en: Search for a package by pattern or name
el: Αναζήτηση πακέτου με pattern ή με όνομα

en: Search on mirror for package having a particular file
el: Αναζήτηση mirror για πακέτα με ένα ιδιαίτερο αρχείο

en: Search for file in all installed packages files
el: Αναζήτηση για αρχείο σε όλα τα αρχεία εγκατεστημένων πακέτων

en: Download a package into the current directory
el: Μεταφόρτωση ενός πακέτου στον τρέχοντα κατάλογο

en: Install a local package
el: Εγκαταστήστε ένα τοπικό πακέτο

en: Download and install a package from the mirror
el: Μεταφόρτωση και εγκατάσταση ενός πακέτου από το mirror

en: Install all packages from a list of packages
el: Εγκατάσταση όλων των πακέτων από μία λίστα πακέτων

en: Download and install a list of packages from the mirror
el: Μεταφόρτωση και εγκατάσταση μίας λίστας πακέτων από το mirror

en: Remove the specified package and all installed files
el: Διαγραφή του συγκεκριμένου πακέτου και όλων των εγκατεστημένων πακέτων

en: Replay post install script from package
el: Ξαναπαίξτε το post install script από το πακέτο

en: Link a package from another SliTaz installation
el: Συνδέστε (link) ένα πακέτο από μια άλλη εγκατάσταση του SliTaz

en: Change release and update packages
el: Αλλάξτε τα πακέτα release και κάντε ενημέρωση

en: Install the flavor list of packages
el: Εγκαταστήστε τη λίστα με τις πληροφορίες για τα πακέτα που περιέχονται στα flavors (εκδόσεις) του SliTaz

en: Install the flavor list of packages and remove other ones
el: Εγκαταστήστε τη λίστα με πληροφορίες για τα πακέτα σε όλα τα flavors (εκδόσεις) του SliTaz και διαγράψτε κάποια άλλα

en: Print information about a package
el: Εκτύπωση πληροφοριών σχετικά με ένα πακέτο

en: Print description of a package
el: Εκτύπωση περιγραφής ενός πακέτου

en: List the files installed with a package
el: Λίστα αρχείων που εγκαταστάθηκαν με ένα πακέτο

en: Block an installed package version or unblock it for upgrade
el: Μπλοκάρετε ένα εγκατεστημένο πακέτο, ή ξεμπλοκάρετέ το για να γίνει αναβάθμιση

en: Verify consistency of installed packages
el: Επαλήθευση ακεραιτότητας των εγκατεστημένων πακέτων

en: Show known bugs in packages
el: Εμφάνιση των γνωστών σφαλμάτων στα πακέτα

en: Display dependencies tree
el: Εμφάνιση δένδρου εξαρτήσεων

en: Display reverse dependencies tree
el: Εμφάνιση δένδρου αντίστροφων εξαρτήσεων

en: Extract a (*.tazpkg) package into a directory
el: Εξαγωγή ενός πακέτου (*.tazpkg) σε έναν κατάλογο

en: Pack an unpacked or prepared package tree
el: Πακετάρισμα ενός απακετάριστου ή ενός προετοιμασμένου δένδρου πακέτων

en: Create a package archive from an installed package
el: Δημιουργήστε ένα αρχείο πακέτων από ένα εγκατεστημένο πακέτο

en: Create a package archive with configuration files
el: Δημιουργήστε ένα αρχείο πακέτων με αρχεία ρυθμίσεων

en: Rebuild a package with a better compression ratio
el: Αναδόμηση ενός πακέτου με καλύτερη σχέση συμπίεσης

en: Convert alien package to tazpkg
el: Μετατροπή ενός μη ιθαγενών πακέτου σε μορφή SliTaz (.tazpkg)

en: Recharge your packages.list from the mirror
el: Επαναφόρτωση από το mirror της λίστας packages.list που έχετε

en: Check packages %s to list and install latest upgrades
el: Ελέγξτε το %s των πακέτων στη λίστα και εγκαταστήστε τις τελευταίες αναβαθμίσεις

en: Change the mirror URL configuration
el: Αλλάξτε τη ρύθμιση για το URL του mirror

en: Update an undigest mirror
el: Ενημέρωση ενός πειραματικού (undigest) mirror

en: List undigest mirrors
el: Παράθεση σε λίστα των undigest mirrors

en: Add an undigest mirror
el: Προσθήκη ενός undigest mirror

en: Remove an undigest mirror
el: Διαγραφή όλων των undigest mirrors

en: No "%s" found to check for mirrored packages. For more results, please run "%s" once as root before searching.
el: Δεν βρέθηκε κανένα '%s' για να γίνει έλεγxος των πακέτων στο mirror. Για περισσότερα αποτελέσματα, παρακαλω εκτελέστε μια φορά το '%s' ως διαχειριστής συστήματος (root), πριν την αναζήτηση.

en: Package    : %s
el: Πακέτο           : %s

en: Version    : %s
el: Έκδοση           : %s

en: Category   : %s
el: Κατηγορία        : %s

en: Short desc : %s
el: Σύντομη περιγραφή: %s

en: Maintainer : %s
el: Συντηρητής       : %s

en: Depends    : %s
el: Εξαρτάται από    : %s

en: Suggested  : %s
el: Προτεινόμενο     : %s

en: Build deps : %s
el: Εξαρτήσεις που χρειάζονται για να χτιστεί το πακέτο: %s

en: Wanted src : %s
el: Αναζητείται src  : %s

en: Web site   : %s
el: Ιστότοπος        : %s

en: WARNING! Dependency loop between "%s" and "%s".
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Υπάρχει βρόχος (loop) εξάρτησης ανάμεσα στο %s και το %s.

en: Tracking dependencies for package "%s"
el: Γίνεται εντοπισμός εξαρτήσεων για το: %s

en: Missing package "%s"
el: Λείπει το: %s

en: %s missing package to install. | %s missing packages to install.
el[0]: %s λείπει πακέτο για εγκατάσταση
el[1]: %s λείπουν πακέτα για εγκατάσταση

en: Install all missing dependencies? (y/N)
el: Να εγκατασταθούν όλες οι εξαρτήσεις που λείπουν? (y/N)

en: Checking if package "%s" exists in local list...
el: Γίνεται έλεγχος αν το %s συμπεριλαμβάνεται στην τοπική λίστα...

en: Leaving dependencies for package "%s" unresolved.
el: Κάποιες εξαρτήσεις για το %s έμειναν ανεπίλυτες.

en: Installation of package "%s"
el: Εγκατάσταση του: %s

en: Copying package...
el: Γίνεται αντιγραφή του...

en: Saving configuration files...
el: Γίνεται αποθήκευση των αρχείων ρυθμίσεως...

en: Installing package...
el: Γίνεται εγκατάσταση...

en: Removing all tmp files...
el: Γίνεται απομάκρυνση όλων των προσωρινών αρχείων temp...

en: Package "%s" (%s) is installed.
el: Το πακέτο %s (%s) δεν έχει εγκατασταθεί.

en: "%s" package is already installed.
el: Το πακέτο "%s" είναι ήδη εγκατεστημένο.

en: You can use the --forced option to force installation.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επιλογή --forced για να κάνετε υποχρεωτική
    εγκατάσταση, ή κάντε πρώτα διαγραφή και, μετά, επανεγκατάσταση.

en: Package "%s" is already installed.
el: Το %s είναι ήδη εγκατεστημένο.

en: Link all missing dependencies? (y/N)
el: Σύνδεση όλων των εξαρτήσεων που λείπουν? (y/N)

en: Leaving dependencies unresolved for package "%s"
el: Έχουν μείνει ανεπίλυτες εξαρτήσεις για το: %s

en: The package is installed but probably will not work.
el: Το πακέτο εγκαταστάθηκε, αλλά μάλλον δε θα δουλέψει.

en: Blocked packages
el: Μπλοκαρισμένα πακέτα

en: %s package | %s packages
el[0]: %s πακέτο
el[1]: %s πακέτα

en: No blocked packages found.
el: Δεν βρέθηκαν μπλοκαρισμένα πακέτα.

en: Packages categories
el: Κατηγορίες πακέτων

en: %s category | %s categories
el[0]: %s κατηγορία
el[1]: %s κατηγορίες

en: List of all installed packages
el: Λίστα όλων των εγκατεστημένων πακέτων

en: %s package installed. | %s packages installed.
el[0]: %s εγκατεστημένο πακέτο.
el[1]: %s εγκατεστημένα πακέτα.

en: Installed packages of category "%s"
el: Εγκατεστημένα πακέτα στην κατηγορία: %s

en: %s package installed of category "%s". | %s packages installed of category "%s".
el[0]: %s πακέτο εγκατεστημένο στην κατηγορία %s.
el[1]: %s πακέτα εγκατεστημένα στην κατηγορία %s.

en: Mirrored packages diff
el: Διαφορές μεταξύ των εγκατεστημένων πακέτων

en: %s new package listed on the mirror. | %s new packages listed on the mirror.
el[0]: %s νέο πακέτο που συγκαταλέγεται στον mirror.
el[1]: %s νέα πακέτα που συγκαταλέγονται στον mirror.

en: Unable to list anything, no packages.diff found.
el: Αδύνατο να παρατεθεί οτιδήποτε σε λίστα. Δεν βρέθηκαν διαφορές πακέτων

en: Recharge your current list to create a first diff.
el: Επαναφορτώστε την τρέχουσα λίστα σας για να δημιουργηθεί μία πρώτη διαφ.

en: List of available packages on the mirror
el: Λίστα πακέτων που είναι διαθέσιμα στον mirror

en: %s package in the last recharged list. | %s packages in the last recharged list.
el[0]: %s πακέτο στην τελευταία επαναφορτωθείσα λίστα.
el[1]: %s πακέτα στην τελευταία επαναφορτωθείσα λίστα.

en: Installed files by "%s"
el: Εγκατεστηνμένα αρχεία από το: %s

en: %s file | %s files
el[0]: %s αρχείο
el[1]: %s αρχεία

en: File lost
el: Το αρχείο χάθηκε

en: Configuration files
el: Αρχεία ρυθμίσεων

en: Current mirror(s)
el: Τρέχοντες mirror(s)

en: Please enter URL of the new mirror (http, ftp or local path). You must specify the complete address to the directory of the packages and packages.list file.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα URL του νέου mirror (http, ftp ή την τοπική διαδρομή). Πρέπει να ορίσετε την πλήρη διεύθυνση στον κατάλογο των πακέτων και στο αρχείο 'packages.list'.

en: New mirror(s) URL:
el: Το URL του νέου mirror(s):

en: Nothing has been changed.
el: Δεν έγινε καμία αλλαγή.

en: Setting mirror(s) to: "%s"
el: Γίνεται ρύθμιση των mirror(s) στο: %s

en: Current undigest(s)
el: Τρέχοντα πειραματικά undigest(s)

en: No undigest mirror found.
el: Δεν βρέθηκε πειραματικός (undigest) mirror.

en: Remove "%s" undigest? (y/N)
el: Απομάκρυνση %s πειραματικού (undigest)? (y/N)

en: Removing "%s" undigest...
el: Γίνεται απομάκρυνση %s πειραματικού...

en: Undigest "%s" not found
el: Το πειραματικό (undigest) %s δεν βρέθηκε

en: Creating new undigest "%s".
el: Δημιουργείται νέο πειραματικό (undigest) %s.

en: Receipt is missing. Please read the documentation.
el: Λείπει η απόδειξη. Παρακαλώ διαβάστε την τεκμηρίωση.

en: Packing package "%s"
el: Γίνεται πακετάρισμα: %s

en: Creating the list of files...
el: Δημιουργείται ο κατάλογος αρχείων...

en: Creating %s of files...
el: Δημιουργείται το %s των αρχείων...

en: Compressing the FS...
el: Γίνεται συμπίεση του fs...

en: Updating receipt sizes...
el: Γίνεται ενημέρωση του μεγέθους των αποδείξεων...

en: Creating full cpio archive...
el: Δημιουργείται ένα πλήρες αρχείο cpio...

en: Restoring original package tree...
el: Γίνεται ανάκτηση του αρχικού δένδρου πακέτων...

en: Package "%s" compressed successfully.
el: Το πακέτο %s συμπιέσθηκε επιτυχώς.

en: Size: %s
el: Μέγεθος: %s

en: Repository "%s" doesn't exist.
el: Το %s δεν υπάρχει.

en: Undigest %s
el: Πειραματικό (undigest) %s

en: Repository "%s" is up to date.
el: Το %s είναι ενημερωμένο.

en: Creating backup of the last packages list...
el: Γίνεται λήψη αντιγράφου ασφαλείας του καταλόγου με τα τελευταία πακέτα...

en: %s new package on the mirror. | %s new packages on the mirror.
el[0]: %s νέο πακέτο στο mirror.
el[1]: %s νέα πακέτα στο mirror.

en: Note that next time you recharge the list, a list of differences will be displayed to show new and upgradeable packages.
el: Σημειώστε ότι την επόμενη φορά που θα ξαναφορτώσετε τον κατάλογο, θα εμφανιστεί μια λίστα με διαφορές, για να δείξει τα νέα και ενημερώσιμα πακέτα.

en: Recompressing package "%s"
el: Γίνεται επανασυμπίεση του: %s

en: Recompressing the FS...
el: Γίνεται επανασυμπίεση του fs...

en: Creating new package...
el: Δημιουργείται νέο πακέτο...

en: Nothing to do for package "%s".
el: Δεν μπορεί να γίνει τίποτε για το %s.

en: The following packages depend on package "%s":
el: Τα ακόλουθα πακέτα εξαρτώνται από το %s:

en: The following packages have been modified by package "%s":
el: Τα ακόλουθα πακέτα τροποποιήθηκαν από το %s:

en: Remove package "%s" (%s)? (y/N)
el: Να γίνει απομάκρυνση του %s (%s)? (y/N)

en: Uninstallation of package "%s" cancelled.
el: Απεγκατάσταση του %s έχει διαγραφεί.

en: Removing package "%s"
el: Γίνεται απομάκρυνση του: %s

en: Removing all files installed...
el: Γίνεται απομάκρυνση όλων των εγκατεστημένων πακέτων...

en: Removing package receipt...
el: Γίνεται απομάκρυνση των αποδείξεων πακέτου...

en: Remove packages depending on package "%s"? (y/N)
el: Να γίνει απομάκρυνση των πακέτων που εξαρτώνται από το %s? (y/N)

en: Reinstall packages modified by package "%s"? (y/N)
el: Να επανεγκατασταθούν τα πακέτα που εξαρτώνται από το %s? (y/N)

en: Check %s for reinstallation
el: Ελέγξτε τα %s για επανεγκατάσταση

en: Repacking "%s"
el: Γίνεται ξαναπακετάρισμα στο: %s

en: Can't repack package "%s"
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα %s

en: Can't repack, "%s" files have been modified by:
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, %s τα αρχεία τροποποιήθηκαν από:

en: Can't repack, the following files are lost:
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, χάθηκαν τα εξής αρχεία:

en: Can't repack, %s error.
el: Αδύνατο το ξαναπακετάρισμα, σφάλμα στο %s.

en: Package "%s" repacked successfully.
el: Το πακέτο %s ξαναπακεταρίστηκε επιτυχώς.

en: User configuration backup on date %s
el: Ανττίγραφο ασφαλείας με τις ρυθμίσεις χρήστη στο %s

en: Installed packages
el: Εγκατεστημένα πακέτα

en: %s installed package found for "%s" | %s installed packages found for "%s"
el[0]: %s εγκατεστημένο πακέτο βρέθηκε για το: %s
el[1]: %s εγκατεστημένα πακέτα βρέθηκαν για το: %s

en: Available packages
el: Διαθέσιμα πακέτα

en: %s available package found for "%s" | %s available packages found for "%s"
el[0]: %s διαθέσιμο πακέτο βρέθηκε για το: %s
el[1]: %s διαθέσιμα πακέτα βρέθηκαν για το: %s

en: Matching packages name with version and desc
el: Ταίριασμα του ονόματος των πακέτων με την έκδοση και την περιγραφή

en: Search result for "%s"
el: Να γίνει αναζήτηση για το: %s

en: Search result for file "%s"
el: Να γίνει αναζήτηση για το αρχείο %s

en: Search result for package "%s"
el: Αναζήτηση για το πακέτο %s

en: Last recharge:
el: Τελευταία ανανέωση:

en: Mirrored packages:
el: Καθρεπτιζόμενα πακέτα:

en: Installed packages:
el: Εγκατεστημένα πακέτα:

en: Installed files:
el: Εγκατεστημένα αρχεία:

en: Blocked packages:
el: Μπλοκαρισμένα πακέτα:

en: Upgradeable packages:
el: Αναβαθμίσιμα πακέτα:

en: New build
el: Νέο build

en: Blocked
el: Μπλοκαρίστηκε

en: Package
el: Πακέτο

en: Version
el: Έκδοση

en: Status
el: Κατάσταση

en: System is up-to-date...
el: Το σύστημα είναι ενημερωμένο...

en: %s blocked | %s blocked
el[0]: %s μπλοκαρίστηκε
el[1]: %s μπλοκαρίστηκαν

en: You have %s available upgrade (%s) | You have %s available upgrades (%s)
el[0]: Έχετε %s διαθέσιμη ενημέρωσ (%s)
el[1]: Έχετε %s διαθέσιμες ενημερώσεις (%s)

en: %s installed package scanned in %ds | %s installed packages scanned in %ds
el[0]: %s το εγκατεστημένο πακέτο σαρώθηκε σε %d δευτερόλεπτα
el[1]: %s τα εγκατεστημένα πακέτα σαρώθηκαν σε %d δευτερόλεπτα

en: Do you wish to install them now? (y/N)
el: Θέλετε να τα εγκαταστήσετε τώρα? (y/N)

en: Leaving without any upgrades installed.
el: Το αφήνετε χωρίς να έχουν εγκατασταθεί καθόλου ενημερώσεις.

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Extract
el: Εξαγωγή

en: %s installed package | %s installed packages
el[0]: %s εγκατεστημένο πακέτο
el[1]: %s εγκατεστημένα πακέτα

en: Checking packages lists - %s
el: Γίνεται έλεγχος στις λίστες πακέτων - %s

en: My packages
el: Τα πακέτα μου

en: Recharge lists
el: Επαναφόρτωση των λιστών

en: Check upgrade
el: Ελέγξτε για ενημέρωση/ αναβάθμιση

en: TazPkg manual
el: Εγχειρίδιο TazPkg

en: Close notification
el: Κλείσιμο προειδοποίησης

en: No packages list found - %s
el: Δεν βρέθηκαν πακέτα με λίστες - %s

en: Your packages list is older than 10 days
el: Η λίστα σας με τα πακέτα είναι παλιότερη των 10 ημερών

en: There is %s upgradeable package | There are %s upgradeable packages
el[0]: Υπάρχει %s αναβαθμίσιμο πακέτο
el[1]: Υπάρχουν %s αναβαθμίσιμα πακέτα

en: System is up to date - %s
el: Το σύστημα είναι ενημερωμένο - %s

en: Recharge list
el: Ανανέωση λίστας

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Check upgrades
el: Έλεγχος αναβαθμίσεων

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Linkable packages
el: Πακέτα με δυνατότητα διασυνδέσης (linkable)

en: Install (Non Free)
el: Εγκατάσταση (Μη ελεύθερο)

en: Remove
el: Απομάκρυνση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Block
el: Μπλοκάρισμα

en: Unblock
el: Ξεμπλοκάρισμα

en: Repack
el: Επανασυσκευασία

en: Save configuration
el: Αποθήκευση διαμόρφωσης

en: List configuration files
el: Εμφάνιση αρχείων διαμόρφωσης

en: Quick check
el: Γρήγορος έλεγχος

en: Full check
el: Ολοκληρωμένος έλεγχος

en: Set link
el: Ορισμός συνδέσμου

en: Remove link
el: Απομάκρυνση συνδέσμου

en: Name
el: Όνομα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Repository: %s
el: Αποθετήριο: %s

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Files
el: Αρχεία

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Public
el: Δημόσια

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Listing linkable packages...
el: Καταγραφή πακέτων με δυνατότητα διασυνδέσης (linkable)...

en: Category
el: Κατηγορία

en: Listing packages...
el: Καταγραφή πακέτων...

en: Search packages
el: Αναζήτηση πακέτων

en: Searching packages...
el: Αναζήτηση πακέτων...

en: File
el: Αρχείο

en: Recharge
el: Ανανέωση

en: Recharging lists...
el: Ανανέωση λιστών...

en: Recharge checks for new or updated packages
el: Η ανανέωση ελέγχει για νέα ή αναβαθμισμένα πακέτα

en: Recharging packages list
el: Ανανέωση λίστας πακέτων

en: Packages lists are up-to-date. You should check for upgrades now.
el: Οι λίστες πακέτων είναι ενημερωμένες. Τώρα θα πρέπει να ελέγξετε για αναβαθμίσεις.

en: Up packages
el: Αναβαθμίσιμα πακέτα

en: Checking for upgrades...
el: Έλεγχος για αναβαθμίσεις...

en: Getting package info...
el: Συγκέντρωση πληροφοριών πακέτων...

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Sizes
el: Μέγεθος

en: Suggested
el: Προτεινόμενα

en: Installed files
el: Εγκατεστημένα αρχεία

en: TazPkg administration and settings
el: Διαχείριση και ρυθμίσεις TazPkg

en: Creating the package...
el: Δημιουργία του πακέτου...

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Checking packages consistency...
el: Έλεγχος συνοχής πακέτου...

en: Full packages check...
el: Πλήρης έλεγχος πακέτου...

en: Packages cache
el: Προσωρινή μνήμη πακέτων

en: Packages in the cache: %s (%s)
el: Πακέτα στην προσωρινή μνήμη: %s (%s)

en: Current mirror list
el: Τρέχουσα λίστα καθρεπτών

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Private repositories
el: Ιδιωτικά αποθετήρια

en: Link to another SliTaz installation
el: Σύνδεσμος σε άλλη εγκατάσταση SliTaz

en: This link points to the root of another SliTaz installation. You will be able to install packages using soft links to it.
el: Αυτός ο σύνδεσμος δείχνει στη ρίζα μιας άλλης εγκατάστασης του SliTaz. Θα είστε σε θέση να εγκαταστήσει πακέτα χρησιμοποιόντας soft links σε αυτό.

en: SliTaz packages DVD
el: DVD πακέτων SliTaz

en: A bootable DVD image of all available packages for the %s version is generated every day. It also contains a copy of the website and can be used without an internet connection. This image can be installed on a DVD or a USB key.
el: Μία εκκινήσιμη εικόνα DVD όλων των διαθέσιμων πακέτων για την έκδοση %s παράγεται κάθε μέρα. Περιέχει επίσης ένα αντίγραφο της ιστοσελίδας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς σύνδεση στο internet. Αυτή η εικόνα μπορεί να εγκατασταθεί σε ένα DVD ή ένα κλειδί USB.

en: Install from ISO image:
el: Εγκατάσταση από εικόνα ISO:

en: Download DVD image
el: Κατέβασμα εικόνας DVD

en: Install from DVD/USB key
el: Εγκατάσταση από DVD/USB key

en: Latest log entries
el: Τελευταίες καταχωρήσεις καταγραφής
