TazUSB 4.0.1 - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: Generate SliTaz LiveUSB media and boot in RAM!
pt_BR: Gera uma mídia LiveUSB do SliTaz a ser carregada na RAM!

en: Insert a LiveCD into the CD-ROM drive or use a local ISO image, select the correct device and press OK.
pt_BR: Insira um LiveCD no drive de CD-ROM ou use uma imagem ISO local, selecione o dispositivo e clique em OK.

en: No USB media found
pt_BR: Nenhuma mídia USB encontrada

en: ISO Image:
pt_BR: Imagem ISO:

en: USB Media:
pt_BR: Mídia USB:
